Connect with us

Analýzy

Analýza Bitcoinu (1.8.): Pozor na býčí past

Zveřejněno

analyza btc
Zdroj: Canva.com

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn bitcoin a také na Ethereum podíval Ing. Jan Charvát z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

I když trochu překvapivě tak minulý týdne indexy i kryptoměnové trhy rostly díky reakci na dva základní fundamenty: růst úrokových sazeb o 75 b.p. a technické recesi v USA (druhý kvartál po sobě klesalo HDP). Budeme tento týden pokračovat růstem, nebo již trhy půjdou do korekce?

BTC/USD

Na grafu vidíme, že bitcoin minulý týden má dvě agresivní svíce právě jako reakce na fundament. Na druhou stranu ty růstové objemy jsou jen krátkodobé a nemají silnou podporu dny po zprávách, což je prostě na první pohled vidět, že ten trh nemá růstovou sílu sám o sobě.

Bitcoin analýza

Bitcoin analýza

Dostali jsme se za downtrendovku, což je podobná situace jako mezi únorem a dubnem roku 2022. Právě tato situace vykrystalizovala v krásný bull-trap a trh posléze spadnul o více než 50 %. Zatím očekávám, že se budeme pohybovat v nakresleném koridoru a pak se následně vyplní projekce bull-trapu.

Dominance bitcoinu

Zde se od minulé analýzy vůbec nic nezměnilo. Stále se pohybujeme v konsolidační struktuře mezi podporou 40 % a rezistencí 49 %. Tady můžeme setrvávat klidně celý bearmarket. Za mě je tato situace trochu nečekaným průběhem, protože jsem očekával, že skrze bearmarket poletí BTC dominance jasně vzhůru.

BTC Dominance

BTC Dominance

Kapitalizace altcoinů

Minulý týden jsme překonali klíčovou rezistenci a vracíme se do likvidity.

Kapitalizace altcoinů

Kapitalizace altcoinů

I když jsme za trendovou linií tak dle mého názoru je akumulace moc rychlá a risk-off prostředí nesvědčí rizikovým aktivům. Aktuální rezistence bude supportem a mohla by cenu odrazit až právě na rezistenci 750 mil. USD, kde bych čekal již shortové příkazy. Tady aktuálně vidím ještě prostor k růstu právě s poklesem BTC dominance.

S&P 500

Díky agresivnímu pohybu z minulého týdne se nyní index dostává do nejsilnější rezistentní úrovně. Očekávám ještě kousek růstu a pak jasné zamítnutí.

S&P 500 analýza

S&P 500 analýza

Aktuální klima není připravené na střemhlav rallye tohoto indexu. Očekávám, že v růžové rezistentní zóně dojde ke korekci a následně se budeme pár týdnů pohybovat do strany mezi cenami 4 200 – 3 900 USD, než se rozhodne, jestli se tvoří konsolidační range před růstem, nebo naopak pokračováním poklesu. Stále přikláním k poklesu trhů.

Závěr analýzy

Pro mě je důležité číst celé pozadí této situace, protože to nyní krátkodobě vypadá poměrně pozitivně, ale spíše opak je pravdou. Uvědomme si, že celé toto domino začalo pandemií, následně pokračovalo válkou na Ukrajině. Kvůli přehnané monetární i fiskální expanzi nyní dochází k vysoké inflaci, na které největší CB reagují spíše mírným zvedáním úrokových sazeb. Mírné zvedání úrokových sazeb znamená, že vysoká inflace bude trvat déle. Pokud vysoká inflace bude trvat déle, bude to mít vliv na spotřebu domácností a firmy začnou propouštět. Do toho se vrací pandemie covidu a ceny energií extrémně rostou. Pokud státy začnou pomáhat fiskálně, tak hrozí dluhová krize, jako tomu bylo v 70. letech.

Díky souhře těchto faktorů už opravdu čekám jen na zhoršující se data a pokles kryptoměnových trhů ještě minimálně o 30-50 %, kam umisťuji svoje nákupní příkazy.

Pokud chceš každodenní analýzy, predikce na ziskové příležitosti a podporu komunity. Tak se přidej k nám!

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan CharvátCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 16 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji čtvrtým rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.