Connect with us

Analýzy

Analýza Bitcoinu (19.9.): Čeká nás další pád do dvou týdnů?

Zveřejněno

analyza btc (80)
Zdroj: Canva.com

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn bitcoin a také na Ethereum podíval Ing. Jan Charvát z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

V dnešním rozboru se podíváme na žhavou situaci globálního poklesu, neboť očekáváme, že bitcoin do dvou týdnů spíše udělá nové minimum ve svém klesajícím trendu. Klíčová bude situace ve středu, kdy nás čeká vyhlášení úrokových sazeb v USA.

BTC/USD

Z pohledu technické analýzy bylo naprosto klíčové odmítnutí na hraně trendové linie kvůli špatně odhadnuté očekávané inflaci v USA, kde prakticky všechna aktiva kótována k dolaru zažila solidní pád.

Bitcoin analýza

Bitcoin analýza

Z grafu můžeme jednoznačně vyčíst ukončení růstové korekční konstrukce a následné pokračování poklesu. Nyní je jenom otázkou času, než doplachtíme na nové minimum medvědího trendu. Podle křivek bych odhadoval, že tato situace nastane do dvou týdnů. Nelze nyní predikovat, jak ostrý pohyb směrem dolů bude, a zda to bude celé doprovázené flashcrashem. Pokut by tě kompletní zajímavé načasování vstupu do bitcoinu, mrkni na video.

Dominance bitcoinu

BTC dominance vystrašila celou řadu spekulantů svým průrazem pod 40 %. Ovšem našim členům jsem dal jasně najevo, že budu brát váhu průrazu až při uzavření měsíční svíce, neboť celá konstrukce BTC dominance je velmi robustní a prakticky nám ukazuje probíhající medvědí trend na bitcoinu.

Analýza bitcoin dominance

Analýza bitcoin dominance

Tato moje obava se potvrdila a jednalo se jenom o fejkový průraz. Nyní bych analyticky řekl, že nás bude čekat formování tzv. falling wedge formace před startem nového cyklu na altcoinech. Aktuálně bych návrat viděl minimálně ke 42 % právě kvůli očekávanému poklesu ceny bitcoinu a většímu poklesu altcoinů.

Kapitalizace altcoinů

Na grafu je důležitý průraz trendové linie. Nyní se nacházíme pod ní a drží nás klíčová podpora.

Analýza kapitalizace altcoinů

Analýza kapitalizace altcoinů

Bohužel další podpora je až na 450 mil. USD, proto by nás mohl čekat opravdu nepříjemný impulsivní pohyb během následujících dvou týdnů. Buďme na tuto situaci plně připraveni.

S&P 500

Americký index zažil jeden z největších crashů za poslední dva roky, neboť během jednoho dne ztratil téměř 5 %. Právě tento crash dal jasně najevo, že globální situace není dobrá a spekulanti by měly očekávat drastické zvyšování úrokových sazeb doprovázený vysáváním likvidity z trhů.

Analýza S&P 500

Analýza S&P 500

Dle mě je jenom otázkou času, než se podíváme na cenu S&P 500 před covidem. Tato zóna je kolem 3 400 USD, kde očekávám, že bychom následující týdny mohli být vzhledem k agresivnímu zamítnutí grafu.

Soutěž o iPhone 13 a neomezené ASP členství

V rámci našich dvou komunit Crypto Kingdom a Kryptotrejder jsme si pro Tebe připravili velkou komunitní soutěž, kde můžeš vyhrát mobilní telefon a náš doživotní kryptoměnový mentoring. Stačí odpovědět na čtyři znalostní otázky ze světa kryptoměn a registrovat se do soutěže. Otázky nalezneš ZDE.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan CharvátCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 17 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji čtvrtým rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.