Connect with us

Analýzy

Analýza Bitcoinu (2.10.): Dokončená distribace a příprava na pád?

Zveřejněno

analyza btc
Zdroj: Unsplash.com

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn bitcoin a také na Ethereum podíval Ing. Jan Charvát z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

V dnešní analýze kryptoměnového světa se podíváme na důvody, proč jsem aktuálně velmi negativní na trzích, a proč si myslím, že velcí hráči již mají připravené shortové příkazy na posunutí ceny pod 16 000 USD za bitcoin.

BTC/USD

Bitcoin se poslední dva týdny pečlivě připravuje v úzké koridoru kolem 19 000 USD na svůj klíčový pohyb. Nad sebou má obří rezistenci od 20 až do 28 000 USD, kterou by překonal v případě pozitivního globálního fundament.

Bitcoin analýza

Bitcoin analýza

Jednoznačně musíme počítat s dalším pádem ceny bitcoinu. Ovšem další pád již nemusí být tak prudký. Počítal bych, že cena půjde pod 16 000 USD, kde by již agresivní nakupující měli mít své nákupní příkazy připravené.

Dominance bitcoinu

BTC dominance pokračuje beze změny jako v analýze před čtrnácti dny. Očekávám návrat ke 42 % v závislosti na dalším pádu, kde altcoiny ztratí více procent než bitcoin.

Analýza bitcoin dominance

Analýza bitcoin dominance

Kapitalizace altcoinů

Překonání podpory na 550 mil. USD znamená, že se aktuální podpora stává silnou rezistencí, kde se cena nyní mlátí a snižuje svoji volatilitu. Očekávám zde útok až na spodní podporu 450 mil. USD. Altcoiny tak můžou ztratit 20 % během pár dní v rámci impulsivního poklesu.

Analýza kapitalizace altcoinů

Analýza kapitalizace altcoinů

S&P 500

Na amerických indexech je nyní velká dávka strachu kvůli posledním zprávám z ratingů globálních bankovních domů, kteří vidí cenu SPX ještě o 5-15 % níže a kreditní situace banky Credit Suisse tomu náramně přihrává.

Analýza S&P 500

Analýza S&P 500

Od amerického indexu očekávám další pád až směrem pod 3 400 USD, což bude před-covidová hodnota, kde začnu pomalu připravovat první nákupy akciového portfolia. Budou to takové první vlaštovky spíše na hodnotové akcie, kde již další větší poklesy neočekávám.

Závěr analýzy

Očekávám od FEDu zvednutí úrokových sazeb do prostoru 4-5 %, což bude trhy jednoznačně ještě dost bolet. Na druhou stranu FED dal jasně najevo, kde chce mít úrokový strop a odborníci jsou celkem za jedno. Je nyní logické, že se ceny budou srážet. Čekají nás výsledky firem, které se budou jednoznačně zhoršovat a technologický sektor již propouští. Čekají nás skvělé nákupní ceny – buďme na to připraveni, protože medvěd přerozděluje bohatství.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan CharvátCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 17 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji čtvrtým rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.