Connect with us

Bitcoin

Analýza Bitcoinu (22.2.): Větší pokles trhu zatím neočekáváme

Zveřejněno

analyza-btc
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn  a také na Ethereum podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

V týdnu jsem dával na náš youtube veřejnou analýzu s cílem bitcoinu kolem 55 000 USD a to jsme splnili bez nějakých zářivých objemů. Volatilita bitcoinu se za poslední měsíc razantně snížila, a i tak bitcoin roste na ceně. My aktuálně větší korekci stále neočekáváme, proč? Podíváme se na analýzu.

BTC/USD

Předchozí impulsivní pohyb můžeme datovat od 20 000 USD do 40 000 USD, proto bych očekával, že cena bitcoinu půjde minimálně ke 70 000 USD. Tím se cena bude šponovat pomalu ale jistě do exponenciálního zrychlení. Všechny mini dipy jsou aktuálně vytahované. Zkrátka nikdo bitcoin neprodává.

Analýza bitcoinu

Analýza bitcoinu

Aktuální impulsivní pohyb by ještě neměl končit, pokud se bavíme o tvorbě paraboly. Měli bychom doletět k 70 000 USD a následně přijít prudký dip do velikosti 10-40 % impulsivního pohybu. Na základě této analýzy očekávám krvavý březen a v dubnu další start rallye bitcoinu. Celá křivka by se mohla vyšponovat do konce léta.

Dominance bitcoinu

Dominance bitcoinu je aktuálně na zastávce kolem akumulační zony 64 % a vypadá to spíše na pohyb vzhůru. Proto bych nyní očekával spíše stagnaci nebo pokles altcoinů a další nárůst ceny bitcoinu.

Dominance bitcoinu

Dominance bitcoinu

Na grafu se tvoří inverzní formace rameno-hlava-rameno, kde očekávám nožku vzhůru mezi 64-65 %.

ETH/USD

Na ethereu se stále pohybujeme v uptrendovém kanálu, který jsem rozdělil na dvě oblasti. Nyní jsme na supportu a rozhodnutí, zda se podíváme do spodní části bude primárně záležet, zda altcoiny udrží, nebo neudrží aktuální ceny vůči BTC. Za mě spíše propad do spodní části.

Analýza ethereum

Analýza ethereum

DeFi altcoiny

Graf DeFi vytvořil fejkový breakout, který není vůbec příjemný. Důležité je, aby DeFi udržel cenu 1 920 USD a vytvořil akumulační zahuštění.

Analýza DeFi

Analýza DeFi

Problém by nastal, kdyby DeFi index vytvořil R-H-R a prorazil by invalidační level, hrozil by pak větší výplach. Zatím s touto variantou nepočítám.

Závěr analýzy

Já osobně jsem rád, že dochází k uklidnění trhu, neboť máme čas se nadechnout, připravit dokupy a exitové scénáře. Naše fondové portfolio nám enormně narostlo za poslední měsíc. Dokupování altcoinů bych nyní řešil, až v momentě, kdy dominance bitcoinu vyletí nad 65 %. Bullrun altcoinů ještě ani zrychlíku nezačal. Ceny altcoinů nyní drží nově příchozí spekulanti. Mohli bychom se kolem léta dostat do fáze, kdy poroste bitcoin i altcoiny zároveň, aby začalo to pravé FOMO.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 15 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji čtvrtým rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.