Connect with us

Analýzy

Analýza Bitcoinu (25.4.): Bart pattern, nebo pokračování na 8 200 USD?

Zveřejněno

analyza-bitcoin-curaj
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

I přestože bitcoin již několikrát zpomalil svoje růstové pohyby, které jsou doprovázeny stále nižšími objemy, tak se mu dolů prostě nechce. Samozřejmě je třeba brát na vědomí nižší likviditu, kde větší hráči dokážou poměrně snadno během minutové svíce vygenerovat při rektu stopek pohyb o 400 dolarů. Pojďme se podívat na váhy pravděpodobností následujícího pohybu bitcoinu.

Scénáře BTC/USD

Scénáře BTC/USD

Na grafu jsou nakresleny dva scénáře. Bitcoin samozřemě špuntuje konsolidaci na topu mezi silnou rezistencí 7 700 USD a supportem, který je vytvořený posledním swingem na 7 400 USD, který je vždy supportní. A my samozřejmě řešíme, který z těchto dvou scénářů má vyšší pravděpodobnost. Já osobně se nakláním pravděpodobnosti dalšího růstu.

Bitcoinu chybí další leg z historie

Na začátku dubna můžeme vidět podobnou konstrukci jako nyní. Downtrendový kanál, který byl proražený. Následoval retest kanálu zeshora a impulsivní pohyb bitcoinu na nové high. To byla první vlna růstu. Následovala konsolidace na topu, která šla spíše do strany, aby indikátory na chvíli vychládly a přišel znova další leg nahoru. Obě situace jsou vyznačené na grafu.

Leg BTC/USD

Leg BTC/USD

Aktuální situace na bitcoinu je ovšem o něco více agresivnější než předchozí. Proč? Nynější konsolidace je výše topu, to dává najevo, že situace je více bullish a měla by pokračovat dalším růstem. Předchozí korekce pokračovat až do lokální akumulační zón, zatímco aktuální jen na support posledního high. Pokud budeme trendoví obchodníci, tak vstupujeme právě na supportu posledního high swingu, kde to právě špuntují. Měli bychom tedy následovat trend.

Ethereum už nové má za sebou high trendu,ale…

Když se podíváme na graf etherea, tak ethereum díky křížovém kurzu ETH/BTC, které jede spolu s bitcoinem nyní, tak už vytvořilo nové high právě z korekční struktury, zatímco bitcoin zatím je stále v konsolidaci. Takže buď ethereum bude pokračovat růstem, nebo se jedná o fejk breakout.

ETH/USD

ETH/USD

Bitcoin musí dle mého názoru maximálně do 48 hodin vypálit vzhůru, jinak se to sesype zpět, neboť pochybuji, že ETH/USD zvládne s tak nízkými objemy pokračovat růstem. Potřebuje podporu bitcoinu.

Nasdaq vytvořil 123low do trendu v kanálu

Nasdaq tvoří velmi býčí formaci, která vypadá na pokračování trendu. Tato formace se vytvořila na spodní hraně kanálu, což je opravdu velmi pozitivní. Proto by celá situace na kryptoměnách se měla také uklidnit a pokračovat se soustředěním k halvingu. Dle grafu nyní strach z krize nehrozí, alespoň ne následující dny.

Nasdaq

Nasdaq

Závěr analýzy

Při swingové obchodování nyní stavím 50 % alokaci na swingový obchod, který jsme v ASP nabírali právě na limitním příkazu postaveném na high posledního swingu (7 450 USD) a budeme spekulovat právě na ten další leg bitcoinu. Pokud by při výstřelu BTC přišlo ihned prudké sražení, tak pozici ukončíme, nebo by naopak ETH/USD udělal fejkový breakout dříve.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.