Connect with us

Analýzy

Analýza Bitcoinu (25.7.): Medvědi opět nabírají shortové pozice

Zveřejněno

analyza btc
Zdroj: Canva.com

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn bitcoin a také na Ethereum podíval Ing. Jan Charvát z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ačkoliv jsme si mohli užít dva týdny lehkého růstu trhů, které reagují hlavně na oslabení amerického dolaru, tak bychom se neměli nachytat na euforické vlně, neboť stále mají medvědi rozhodně navrch a můžou nám již brzy ukázat opět svoji sílu.

BTC/USD

Nenechte se zmást vysokými objemy na Binance, neboť Binance zrušilo poplatek z tradingu. Tyto vyhlazené růstové konstrukce bez objemů s větší pravděpodobností končí bear-flagem a pokračováním dolů.

Bitcoin analýza

Bitcoin analýza

Není možné z mého pohledu zatím určit jinou systematiku než přibližování se downtrendovce a následný crash pod 14 000 USD. Pokud bílou dowtrendovku překonáme, začnu smýšlet možná i jinak. Nyní je jasnou volbou klesající scénář.

Dominance bitcoinu

BTC Dominance je pro mě už několik měsíců špatně čitelný graf, protože bych očekával, že v bearmarketu bude dominance růst nahoru. Nyní se naopak pomalu vracíme do konsolidační struktury s podporou kolem 40 %.

Bitcoin dominance

Bitcoin dominance

Očekával jsem opravdu velkou turbulenci směrem vzhůru. Pod uptrendovku se dominance BTC dostala hlavně díky vyššímu růstu Etherea, který pozitivně reagoval na nové fundamenty. Je otázkou, zda pokles nebyl vytvořený uměle, pak by se celá situace musela srovnat růstem nad trendovou linii. Každopádně definovaná podpora je kolem 40 %. Tento graf je pro mě zatím nečitelný.

Kapitalizace altcoinů

Díky růstu za poslední dva týdny jsme se dostali do první klíčové rezistence kolem 600 mil. USD. Druhou klíčovou rezistencí je prostor kolem 750 mil. USD.

Kapitalizace altcoinů

Kapitalizace altcoinů

Ačkoliv jsme za dowtrendovkou, tak není nikde napsáno, že se nemůžeme i za trendovkou jít na nové dno. Což v tomto případě i předpokládám, že se stane.

S&P 500

Vidím, že tahounem celé risk-on situace je právě americký index, kde další trhy s ním aktivně korelují.

Analýza SPX

Analýza SPX

Vzhledem k tomu, že budeme následující minimálně dva roky v období vysoké inflace, tak úspory retailu se bude velmi rychle snižovat, což s sebou může nést nepokoje a občanské války. To bude mít tlak na růst HDP. Úrokové sazby budou ve vyspělých státech nadále růst. Největším problémem v této situaci vidím očekávaný růst zemnýho plynu ještě o 100 % a možný problém s dávkováním plynu. Tyto skutečnosti totiž nejsou vůbec započítány v trhu. Na celé makro video se můžeš kouknout níže.

Závěr analýzy

Osobně vidím aktuální léto jako ticho před bouří. Silný dolar má aktuálně svoji přestávku a zemní plyn pomalu míří opět na historické maximum. Uvidíme, jak se začne po létě chovat cena ropy, což vidím taky za poměrně klíčové. Pokud by se zastavily nebo omezily dodávky plynu bude to mít vliv na růst inflace. Vzhledem k probíhající válce na Ukrajině, která tlačí na suverenitu států světa a eliminuje funkčnost globalizace, tak nejsem pro letošní rok vůbec dobře naladěný. Myslím si, že až na přelomu roku 2023, respektive v jeho průběhu nalezneme dno na akciových indexech potažmo bitcoinu. A to ještě není v ceně vůbec zakalkulována možná dluhová krize, pokud vlády začnou tlačit peníze občanům.

Pokud chceš každodenní analýzy, predikce na ziskové příležitosti a podporu komunity. Tak se přidej k nám!

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan CharvátCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 16 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji čtvrtým rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.