Connect with us

Analýzy

Analýza Bitcoinu (27.6.): Čeká nás klidný růstový týden?

Zveřejněno

analyza btc
Zdroj: Canva.com

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn bitcoin a také na Ethereum podíval Ing. Jan Charvát z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Po drtivém crashi globálních ale i těch kryptoměnových trhů způsobené negativním makrem můžeme nyní předpokládat konsolidační strukturu a čekání právě na nová data inflace FEDu, která nás neminou 13.7.2022. Grafy můžou do jisté míry predikovat fundament. Ovšem je třeba dát si pozor na to, že analytici se při posledních pěti hodnotách tři krát zmýlili.

BTC/USD

Bitcoin minulý týden konsolidoval s postupně snižujícími růstovými objemy. Trhy jsou nyní v klidové fázi a čekají na další zprávy.

Bitcoin analýza

Bitcoin analýza

Klíčová je pro nastavení shortových obchodů zóna nad 23 000 USD, kde se zároveň nachází gapová rezistence a přiblížíme se rapidně k vyznačené downtrendové linii. Na grafu je patrné, že máme dva týdny čas, aby bitcoin přidal minimálně 10 % zisku.

Dominance bitcoinu

Bitcoin má tendenci při růstovém klimatu rovnou řídit i pozitivně altcoiny, proto dominance minulý týden padala, neboť růst altcoinů generoval vyšší ziskovost.

BTC Dominance

BTC Dominance

Tato analýza je trochu troufalá, neboť by padající dominance měla pokračovat, pokud cílujeme bitcoin o 10 % výše. Každopádně stále bych se držel růstové tendence BTC dominance jako reakce na probíhající medvědí trh. Právě někde kolem 43 % bych čekal růstový setup. V praxi se může stát to, že spekulanti budou z altcoinů vybírat krátkodobé zisky.

Kapitalizace altcoinů

Jak jsem již psal nahoře, tak altcoiny reagovali na lokální dno bitcoinu růstem, proto i kapitalizace rostla. Nyní se dostáváme do lokální rezistence.

Kapitalizace altcoinů

Kapitalizace altcoinů

Zatím bychom měli kalkulovat návrat kapitalizace do low předchozího minima tzn. kolem 600 mil. USD. To přibližně 10-15 % zisku. V ten moment by dominance BTC spíše stagnovala, což právě může predikovat konec růstové korekce celého trhu.

S&P 500

Tento index aktuálně podporuje růst celé technologické části. FED konečně ukázal, že bude s inflací vážně bojovat s tvrdším růstem úrokových sazeb, což trhy pravděpodobně nyní nesou pozitivně, neboť by se inflační očekávání mohlo zlepšit.

Analýza S&P 500

Analýza S&P 500

Zaměřil bych se návratem na klíčovou rezistenci, která se nachází kolem 4 100 USD. Tento index by tak mohl vzrůst ještě o 3-5 %. Proto celkově vidíme, že všeobecně trhy mají opravdu ještě prostor na růst ten to týden.

Závěr analýzy

Trhy nyní stojí celé na pár makroekonomických datech – v první řadě na vyhlášení inflace USA a jejích hladině nezaměstnanosti. Myslím, že by USA mohlo vykázat za dva týdny nižší spirálu inflace, což by trhy mohly vzít pozitivně a vytvořil nějakou větší býčí past. Každopádně věřím, že jsme dno na BTC ještě nenašly, neboť tyto makro indikátory mají jistou setrvačnost. Kromě toho válka na Ukrajině každým dnem zhoršuji globalizaci. Těžší situace na trzích přijde na podzim a tam skutečně budeme sledovat, jak se věci reálně mají, neboť velká část krizí a crashů přišla právě po druhém výsledkovém kvartále.

Pokud chceš každodenní analýzy, predikce na ziskové příležitosti a podporu komunity. Tak se přidej k nám!

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan CharvátCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 16 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji čtvrtým rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.