Connect with us

Analýzy

Analýza Bitcoinu (1.11.): Krátkodobě jsme na rozcestí

Zveřejněno

Analýza BTC CryptoKingdom
Zdroj: Canva.com

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn bitcoin a také na Ethereum podíval Ing. Jan Charvát z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

V dnešní analýze si vysvětlíme, proč jsem použil v titulku název na rozcestí. Podle aktuálních dat z dolarového indexu můžeme totiž usoudit, že se pravděpodobně další posilování dolaru na nějakou dobu zastaví. FED zvedne úrokové sazby ke 4 %, což nyní spekulanti očekávají. Ovšem další zvedání sazeb může být nejisté – navíc inflace by mohla pomalu začít klesat. Proto jsem nyní nakloněný k tomu, že by mohla přijít zastávka padání akciových indexů včetně bitcoinu. Zastávkou rozuměj konsolidační struktury, kde se bude čekat na další nové situace.

BTC/USD

Bitcoin minulý týden dorazil do klíčovéhi gapu. Má totiž ve zvyku vždy vytvořený denní gap testovat. Gap je vyznačený fialovým obdélníkem. Následující dny budou kritické, zda bitcoin dokáže setrvat pod gapem a připravit si sílu na další impulzivní růstový pohyb.

Bitcoin analýza

Bitcoin analýza

Ačkoliv bych vám rád nyní řekl, kam se bitcoin vydá následující dny, tak se u mě bijí dvě protichůdné myšlenky. Z pohledu technické analýzy jsme v jasném denním klesajícím trendu a mělo by přijít v blízkých hodinách zamítnutí a sešup dolů. Bohužel této myšlence právě brání dolarový index a makroekonomický pohled, kde by mohlo dojít krátkodobě k dalším růstům akcií, což by bitcoin potěšilo, neboť aktuální situace již je promítnutá v trhu. Proto jen nakreslil oba scénáře. Pokud bitcoin setrvá na gapu, tak jeho šance se na další růst zvyšují.

Dominance bitcoinu

Tato analýza mi vyšla na výbornou, neboť jsme ukončili minulý týden rising wedge formaci krásným průrazem směrem dolů.

Bitcoin dominance

Bitcoin dominance

Vzhledem k tomu, že už jsme poměrně nízko, tak blížící se podpora na 40 % je v dohledu. Zde očekávám minimálně odraz směrem vzhůru právě od této podpory.

Kapitalizace altcoinů

Technicky se graf chová naprosto skvěle, proto jsme na našich signálech brali zajímavé zisky. Nejdřív došlo 13.10.2022 k zamítnutí poklesu a následně se testovala trendová linie. Pak prudký výstřel skrze rezistenci, která se stala podporou a rozjela graf vzhůru.

Analýza altcoinů

Analýza altcoinů

Tento výstřel je dle mého názoru až moc prudký a nemá šanci na setrvačnost. Je tady možnost ještě jednoho pohybu vzhůru do fialové rezistence, ale už nahoře na CCI vidíte divergenci, která jasně ukazuje, že býkům dochází pára. Vzhledem k BTC dominanci očekávám v blízké době korekci dolů na altcoinech.

S&P 500

Ačkoliv technologičtí titáni se moc neukázaly při kvartálních výsledcích a dalších výhledech, tak akcie už pravděpodobně vstřebaly zvýšení úrokových sazeb a očekávají nyní spíše klid na trzích. Do toho jim pomáhá oslabení dolaru, a tedy pokles dolarového indexu.

Analýza S&P 500

Analýza S&P 500

Na červené gapové rezistenci očekávám reakci směrem dolů. SPX začne pravděpodobně tvořit triangl, který bude buď akumulační, nebo distribuční strukturou. Zatím nedokážu odhadovat. Bude záležet na tom, na jak dlouho se dolarový index zastaví a jaké fundamenty k tomu budeme mít.

Závěr analýzy

Dle mě jsou už veškerá negativa nyní v trhu. Prakticky nevidím žádné možné šoky, které by nyní poslaly grafy dolů. Naopak dochází k zastavení tlaků růstu dolarového indexu. Akcie včetně kryptoměn mají nyní šanci se nadechnout a tvoří konsolidační struktury třeba i několik měsíců. I přestože jsem ve středním období korekčně optimistický, tak můj dlouhodobý výhled, že budu kryptoměny a akcie hledat na nových dnech se nyní nemění. Maximálně dojde k nabrání shortů při růstu akcií i kryptoměn. Globální situace se nezmění ze dne na den a přerušení globalizace je zde klíčovým faktorem.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan CharvátCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 17 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji čtvrtým rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.