Connect with us

Analýzy

Analýza Bitcoinu (4.7.): Býci absolutně bez síly

Zveřejněno

analyza btc
Zdroj: Canva.com

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn bitcoin a také na Ethereum podíval Ing. Jan Charvát z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

V minulé analýze jsem očekával, že bychom mohli zaznamenat růstový týden, ale síla býků úplně vymizela. Minulý týden jsme mohli sledovat vývoj inflace v EU, které zrychlila na 8,6 %. Zároveň Jerome Powell (FED) ve svém projevu zmínil, že snížení inflace je jasným cílem i za cenu krátkodobého snížení HDP. Spekulanti již pravděpodobně pochopili, že tzv. put opce FEDu je ještě daleko.

BTC/USD

Bitcoin nabral kolem 21 000 USD likviditu na další shortselling. Je to nyní hra s časem, neboť jednotlivé společnosti na kryptoměnách se dostávají pomalu ale jistě do insolvenčních problémů. Nyní máme i data, že těžaři začínají již svoje mince prodávat. Zkrátka na trhu chybí ještě ta poslední kudla do zad – jasná kapitulace trhu.

Bitcoin analýza

Bitcoin analýza

Já na trzích pozitivní nejsem, proto mám vyznačené dva klesající scénáře. První je agresivní ukončení trojité spirály v downtrendu s cílem pod 12 000 USD. Řekl bych tomu poslední kapitulace trhu. Druhým scénářem je návrat na trendovku bez vytvořené spirály. Technicky začnu být pozitivní, až se vrátíme na 30 000 USD, překonáme trendovku a vytvoříme vyšší minimum na denním grafu.

Dominance bitcoinu

Korektivní struktura se minulý týden zbrzdila, i přesto očekávám spíše růst BTC dominance. Tato situace už začíná být složitá, neboť altcoiny se chovají při pádu bitcoinu poměrně nepředvídatelně vzhledem k jejich cenám.

BTC Dominance

BTC Dominance

Kapitalizace altcoinů

Altcoiny taky pod sílou gravitace celý minulý týden. Očekával jsem silnější návrat alespoň na rezistenci nad 600 mil. USD, ale bohužel ta síla tam nyní opravdu není.

Kapitalizace altcoinů

Kapitalizace altcoinů

Moje cílová hranice pro řešení altcoinů je pod 300 mil. USD, což je přibližně ještě minimálně pád o 40 %. Oba moje vyznačené supporty měly odraz, bude mít i třetí. Osobně bych čekal na tuto úroveň s nákupy.

S&P 500

Americký index 500 největších firem pokračoval minulý týden poklesem, kde se stále nachází pod klesající trendovkou.

Analýza S&P 500

Analýza S&P 500

Mám tam oba vyznačené scénáře z toho důvodu, že bude klíčové, jestli cena dokáže prorazit 4 000 USD. Protože v tom případě by došlo k vytvoření reverzního patternu 123 low, zároveň by se vytvořilo vyšší minimum s proraženou downtrendovkou. Větší pravděpodobnost je nyní určitě v poklesu. Ovšem musíme tuto situaci nyní sledovat, neboť shortové objemu na nových low začínají klesat, proto musíme vydržet, jestli spekulanti dostanou palivo právě makrodaty.

Závěr analýzy

Klíčová budou data inflace 13.7.2022, neboť některé komodity poslední týdny zaznamenaly poklesy, což by mohlo snížit tlak na inflaci, ovšem nevíme s jakým zpožděním. Inflace EU je stále ve spirále, ale USA je na tom ekonomicky i monetárně lépe vzhledem ke sjednocenosti jednotlivých států. Technická analýza může díky patternům lehce předvídat očekávání. Osobně bych s nějakými růstovými závěry opravdu počkal, až na makrodata a přerušení dowmtrendových struktur.

Pokud chceš každodenní analýzy, predikce na ziskové příležitosti a podporu komunity. Tak se přidej k nám!

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan CharvátCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 16 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji čtvrtým rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.