Connect with us

Analýzy

Analýza Bitcoinu (7.11.): Vydrží růsty, nebo se jedná o býčí past?

Zveřejněno

analyza btc ck
Zdroj: Canva.com

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prinášajú pravidelné aktualizácie k Bitcoinu. Dnes sa na kráľa kryptomien Bitcoin pozrel Ing. Jan Chavrát z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Minulý týden jsme byli svědky růstu celého kryptoměnového segmentu, ačkoliv technologický sektor v USA dostal pořádně zabrat. Již brzy nás čekají data z inflace USA, kde trhy budou pravděpodobně silně reagovat.

BTC/USD

Bitcoin se minulý týden očekávaně vrátil testovat vzniklý GAP ze září. Vždy to tak cena dělala, aby si shorteři mohli nabrat palivo. Ačkoliv jsme se na GAP dostali, tak nepřišlo silné zamítnutí, ale rotace, kde to nakupující vyhnali o něco výše, ale stále jsme tento fialový GAP nepřekonali.

BTC analýza

BTC analýza

U mého vnímání grafu se zatím nic nemění. Není zatím dostatek analytických dat, abych mohl přemýšlet nad otočením trendu, nebo dokonce si hrál s myšlenkou, že jsme již našli dno. Bitcoin musí ukázat růstovou sílu, medvědi musí ukázat, že nemají zájem o prudké útoky směrem dolů. Zatím je moje myšlenka furt stejná – tvoření bear-flagu.

Dominance bitcoinu

BTC Dominance opět krásně vypadla z rising wedge formace a doplachtila až na podporu 40 %, kde vidíme i pomocí chování ceny zpomalení těsně nad podporou.

BTC dominance

BTC dominance

Pro mě jsou již pohyby altcoinů splněné a očekával bych nyní nějakou konsolidaci a následný pohyb zpět ke 43 %, neboť se nyní pohybujeme stále u podpory.

Kapitalizace altcoinů

Kapitalizace altcoinů krásně dojela rezistenci stejně jako BTC dominance podporu. Poslední dvě zelené svíce vypadají na falešný průraz a bude nyní klíčové, aby graf neprorazil poslední swing, který je vyznačený zelenou horizontální přímkou. Pokud tento level neudržíme, tak je býčí past velmi pravděpodobná.

Kapitalizace altcoinů

Kapitalizace altcoinů

S&P 500

O proti kryptoměnám bylo S&P 500 mnohem více negativní. Tento index tahaly dolů hlavně technologičtí giganti. Důležité je nyní sledovat rezistenci na 3 800 USD, která je GAPová. Pak máme ještě nahoře jeden gap kolem 4 000 USD. Na obou gapech bych totiž nyní hledat shortové strategie.

Analýza S&P 500

Analýza S&P 500

Vzhledem k tomu, že jsme stále v downtrendovém pásmu, tak jsem stále negativní a právě buď kolem 3 800 nebo 4 000 USD bych očekával vrchol aktuální korekce vzhůru. Uvidíme, co nám nabídnou data z inflace a jak spekulanti zareagují. Můj odhad je, že se inflace sice zpomalí, ale číslo bude vyšší než analytici očekávali a trhy poletí stejně dolů.

Závěr analýzy

Ačkoliv vidím růst sazeb FEDu na 4 % jako konec agrese, tak si myslím, že inflace nebude nyní v takovém útlumu. FED se 4 % určitě nekončí a je velmi pravděpodobné, že se v roce 2023 dočkáme minimálně 5% sazby. Pokud nepřijde nyní černá labuť, tak jsme již pravděpodobně v akumulační zóně, kde ovšem může nové dno ještě přijít jako následek nezájmu o nákupy rizikových aktiv.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan CharvátCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 17 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji čtvrtým rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.