Connect with us

Analýzy

Analýza Bitcoinu (9.5.): Míří Bitcoin do korekce před halvingem?

Zveřejněno

analyza-bitcoin-curaj
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

I když už to vypadalo, že bitcoinová rallye bude před halvingem pokračovat, tak rezistence jsou na denním a týdenním časovém rámce naprosto nekompromisní. My si ukážeme možné supporty, kde by se bitcoin mohl zastavit při korekci, avšak do halvingu zbývá necelé tři dny.

BTC/USD

Bitcoin za poslední dva měsíce vygeneroval 150 % ze svého dna 4 000 USD a prakticky kopíroval chování amerických indexů, které ženou finance od vlád a centrálních bank.

BTC/USD

BTC/USD

Na grafu jsem přesně vyznačil úrovně, které budou rozhodující pro další pohyb bitcoinu. Všimni si, že na denním časovém rámci se již tvořila na cenně divergence s CCI, který nám říká rychlost a směr pohybu. Síla býků již výrazně slábla, což vidím i na těch výstřelcích v rámci objemů dole.

Prvně budeme testovat high posledního swingu (spodní modrá), kde by měl přijít určitě odraz. Otázkou je, jestli bitcoin udrží uptrend, dle mého názoru neudrží, protože pokud by chtěl další nové high tak pravděpodobně už bude po halvingu a celá vynucená spekulace na bitcoinu skončí, proto to vypadá, že nás čeká opravu větší korekce. Korekce je logická na gapový support 8 400 USD, pokud by velcí hráči nechtěli bitcoin již pustit níže. Osobně si myslím, že 6 000 USD po halvingu otestujeme než se bitcoin vypadá dlouhodobě výše.

Akumulační objemy BTC/USD

Akumulační objemy BTC/USD

Nejsilnější akumulační objemy jsou mezi 6 000 – 8000 USD, všechno co je pod je longový support a vše nad shortová rezistence, než přijde zásadní změna na trhu, která vytvoří novou akumulační zónu. Až halvingová spekulace skončí, cena může zase poměrně solidně sletět.

Bitcoin nad 20 000 USD?

Já jsem zastáncem toho, že pokud by měl bitcoin jít nad 20 000 USD v nějakém třeba dvouročním horizontu, tak se musí opravdu něco razantně na trzích změnit. A ta změna musí vyvolat dostatečně silné mediální FOMO. Zatím mi přijde, že se na trzích nacházejí furt ti stejní hráči, kteří to mají ve svých rukách, i když se fundamentálně vyvíjíme v rámci kryptoměnového světa.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

 

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.