Connect with us

Bitcoin

Antonopoulos se ostře pustil do kritiky společnosti Chainalysis

Zveřejněno

Andreas Antonopoulos
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Jeden z nejpopulárnějších speakerů a propagátorů Bitcoinu Andreas Antonopoulos se pustil do ostré kritiky společnosti Chainalysis, která je mnohdy citována při uvádění různých statistických dat týkajících se blockchainu Bitcoinu.

Andreas řekl, že Chainalysis dělá podlou práci, jelikož pomáhá deanonymizovat bitcoinové transakce. ,,Společnosti jako Chainalysis a podobně jsou v podstatě ve zbrojovém závodě proti soukromí. A dělají to, že poskytují přímo či nepřímo nejhorším diktátorům a režimům na světě informace, které porušují občanská práva milionů lidí,“ prohlásil.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Antonopoulos dodal, že pracovat pro takovou společností je doslova nemorální. ,,Stejně jako bych považoval za nemorální pracovat pro výrobce zbraní nebo společnost, která staví klece pro koncentrační tábory pro uprchlíky.“

Na ostrou kritiku populárního Andrease zareagoval i Jonathan Levin, který je spoluzakladatelem této kritizované společnosti. Kromě toho, že argumentoval tím, že mezi Chainalysis a diktátorskými vládami neexistuje žádná spolupráce, konstatoval, že pro přijetí Bitcoinu je nezbytná regulace a spolupráce s vládami. Chainalysis se například snaží o analýzu blockchain transakcí, aby pomohl trestným orgánům při zkoumání hacků burz, financování sexuálního zneužívání, či vyhýbání se sankcím.

Antonopoulos během tohoto tématu připustil, že Bitcoin selhal ve svém původním návrhu v tom, jak se řeší jeho anonymita, tedy ochrana soukromí a nyní je pomalý v tom, aby dokázal tento problém vyřešit. ,,Bitcoin je v zásadě nejkonzervativnější systém, protože má být extrémně robustní, bezpečný a schopný odolávat útokům prostřednictvím kolize nebo spolupráce mezi aktéry na úrovni státu.“

Přesto věří, že tento problém bude brzy vyřešen, protože protokol přichází s novými vylepšeními na ochranu soukromí. ,,Naštěstí existuje množství technologií, které to pravděpodobně zlepší. Jednou z nich je série změn, které se nyní zavádějí do Bitcoinů. Schnoor podpisy, taprooty a tapescript.“ Dalším nástrojem, který by měl zlepšit soukromí, jsou i lightning kanály.

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.