Connect with us

Bitcoin

Arthur Hayes naznačil velkou hrozbu pro Bitcoin. Řešením by byl prý hard fork

Zveřejněno

hayes
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Arthur Hayes, CEO a spoluzakladatel burzy BitMEX, poskytl rozhovor portálu Cointelegraph, v jehož rámci se vyjádřil i k otázce soukromých bitcoinových transakcí. Vedle toho nastínil, že řešením by mohl být hard fork Bitcoinu.

,,Myslím, že Bitcoin je nejžhavějším adeptem na úspěšnou kryptoměnu. Má elektronické funkce podobné hotovosti. Má velkou uživatelskou základnu, velkou základnu vývojářů … Ale myslím, že teď v současnosti neposkytuje finanční soukromí,“ upozornil.

,,Jedním z důvodů, proč mnoho finančních institucí nebere Bitcoin nebo jej nepřijímá je, že jim nedokáže „krýt záda“. Když půjdete do banky s miliony dolarů v hotovosti, banky vás musí zkontrolovat. S Bitcoinem je to tak, protože jeho celá historie transakcí je veřejná, že pokud se nějaká entita (subjekt), kterou vláda neschvaluje, dotkne těchto peněz, banka nebo finanční instituce mohou být za ni zodpovědné, protože ve skutečnosti existuje informace o tom, o jaké finance (Bitcoin) jde. Chcete-li tedy zlomit Bitcoin, vše co musíte udělat je, že začnete nařizovat finančním institucím, že nesmí obchodovat s určitými adresami. V určitém bodě, když jeden Bitcoin nebude rovný jinému bitcoinu a nebude zaměnitelný po celém světě, se stane celý protokol bezcenný,“ upozorňuje Hayes, který následně dodává: ,,Myslím, že finanční soukromí, pokud jde o Bitcoin, není zdaleka dokonalé . A Bitcoin bude pod útokem vlád a jiných agentur. Pokud chtějí zastavit růst Bitcoinu, vše co musí udělat je, že začnete zakazovat adresy. Když s tím (vlády) začnou, zničí ho. Takže aby Bitcoin uspěl, čeká ho ještě dlouhá cesta. Myslím si, že musí dosáhnout kompletní anonymitu.“

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Redaktor Cointelegraphu se ho v návaznosti na to zeptal, kdo by byl schopen banovat (zakazovat) konkrétní adresy. ,,Myslím, že opravdu nebezpečným je americký Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv (OFAC). Zadá jednu nebo dvě bitcoinové adresy do seznamu zakázaných jednotlivců nebo organizaci a finanční prostředky drženy na těchto adresách nebudou dotknutelné. Takže teoreticky by se odstranily určité bitcoinové oběhy, protože směnárny a organizace by musely dodržovat tato pravidla, nebo je porušit a pykaly by za to. Takže automaticky by se tím začala ničit fungibilita Bitcoinu. Toto jistě s dolarem udělat nemůžete. Vláda USA nemůže říci, že tento konkrétní dolar je zakázán, protože nedokáží dokázat, že se ho někdo konkrétní dotkl (u Bitcoinu to však je možné). To je důvod, proč je hotovost skvělá pro finanční soukromí a proč se jí chtějí vlády zbavit.“

Následně samozřejmě přišla otázka, jak tento problém řešit. Hayes naznačil, že výborným testovacím prostorem jsou již existující kryptoměny zabývající se anonymitou transakcí. A následně dodal: ,,Podle mého názoru, pokud Bitcoin opravdu uspěje a posune se na vyšší úroveň, tyto funkce (týkající se anonymity) do něj budou muset být přidány přes hard fork Bitcoinu.“

,,Nejsem dostatečné vzdělaný na to, abych chápal kryptografii. Možná si budeme myslet, že Monera, Zcash, či Dash – tyto kryptoměny zaměřené na anonymitu, budou nakonec úspěšné. A jelikož Bitcoin začne mít problémy s fungibilitou, protože stále více adres bude blokovaných. Lidé si uvědomí, že Bitcoin je postupně zabíjen a jediný způsob, jak ho bude možné zachránit, bude, že se z něj udělá opravdu anonymní Bitcoin. „

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.