Connect with us

Bitcoin

Bakkt spouští testování. ,,Nejde o malý krok,“ tvrdí Adam White

Zveřejněno

Bakkt
Bakkt

Během kryptozimy, která nás provázela téměř po celý rok 2018, mnoho investorů považovalo za možný nový katalyzátor růstu ceny Bitcoinu zprávy týkající se Bitcoinu ETF, společnosti Fidelity a firmy Bakkt, která patří pod konglomerát Intercontinencal Exchange (ICE).

Bakkt měl svou platformu, na níž se má dát obchodovat s Bitcoin futures, které budou jako první na světě vázané na reálné Bitcoiny, spustit už 12. prosince minulého roku. Dodnes se tak však nestalo. Prvotně Bakkt informoval, že ke spuštění ještě není připraven a později přiznal, že zdržení souvisí s tím, že nezískal schválení pro svůj produkt od Americké komise pro komoditní futures (CFTC).

Od prvotního data spuštění uplynulo již pololetí a Bakkt stále oficiálně neotevřel dveře investorům, mezi které by měli patřit zejména velcí institucionální hráči. Zdá se však, že ledy se konečně hýbou. Bakkt totiž oznámil, že brzy spustí oficiální testování platformy.

,,22. července, dva dny po 50. výročí Appolo 11, bude Bakkt iniciovat testování akceptace uživatelů pro své futures kontrakty na Bitcoin kotované a obchodované na ICE Futures US a zúčtované na ICE Clear US, „uvedl výkonný ředitel společnosti Adam White v rámci blogového příspěvku společnosti Bakkt. ,,Nejde o malý krok. Spuštění zavedení nového standardu pro přístup ke kryptoměnovým trhům. Ve srovnání s jinými trhy je institucionální účast v kryptoměnách nadále omezena zejména ze dvou důvodů: tržní infrastruktura a regulační nejistota.“

White přirovnal spuštění tohoto produktu k prvnímu přistání na měsíci s lidskou posádkou v roce 1969, kterému také předcházelo mnoho překážek. I Bakkt je musel překonat, aby mohl začít nabízet plně regulované produkty pro Bitcoin, které osloví instituce.

Oznámení o spuštění testování přichází ve stejný týden, jako americká burza CME oznámila, že květen byl rekordní v objemech obchodování s jejími klasickými Bitcoin Futures (ty jsou vázány na dolar, ne na reálné BTC).

Mezitím však konkurenční CBOE potvrdila, že definitivně ruší možnost obchodování bitcoinových futures na své platformě. Otázkou je, z jakého důvodu. CBOE totiž žádá společně s VanEck a SolidX o schválení Bitcoinu ETF a tedy nelze hovořit o tom, že by se zcela obracela kryptoměnám zády.

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.