Connect with us

Bitcoin

Ban Bitcoinu Donaldem Trumpem je možný, ale vysoce nepravděpodobný, tvrdí Alex Kruger

Zveřejněno

Donald Trump
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Pokud by se americký prezident Donald Trump opravdu odvážil zakázat Bitcoin, Pravděpodobně by tím způsobil propad jeho ceny. Zároveň je však velmi pravděpodobně, že by mu to neumožnily americké zákony. Myslí si to známý bitcoinový komentátor a ekonom Alex Kruger, jehož „tweety“ sleduje přes 200 tisíc lidí.

Jeden z nejkontroverznějších amerických prezidentů historie Donald Trump minulý týden šokoval kryptokomunitu, když na Twitteru napsal dlouhý status, v němž konstatoval, že není fanouškem Bitcoinu a kryptoměn. Vedle toho naznačil, že jde o neregulovaný sektor, který umožňuje obchodování s drogami a jinými nezákonnými činnostmi. V delším statusu, který byl rozdělen do několika částí, zároveň vyzdvihl americký dolar, který je podle něj nejsilnější v historii a upozornil, že by ze strany americké vlády mohlo dojít k přísné regulaci kryptoměn (dokonce se spekuluje až o oficiálním zákazu Bitcoinu). Předpokládá se, že Trump se k Bitcoinu a kryptoměnám vyjádřil zejména z důvodu vstupu Facebooku do tohoto průmyslu. Právě kryptoměna Facebooku Libra totiž vzbuzuje obavy regulátorů a také amerického kongresu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Kruger se na Twitteru zabýval právě hypotetickou možností amerického „banu“ pro Bitcoin, k čemuž poznamenal, že Trump by mohl teoreticky z části uspět. Omezit by mohl zejména vstup retailových a institucionálních investorů do Bitcoinu, čímž by se stal Bitcoin izolovanější. Další možností by bylo, že by bankám jednoduše zakázal poskytování služeb kryptosměnárnám, což by vedlo k mimořádně náročné záměně Bitcoinu za dolary a také k výraznému omezení nákupu BTC.

Ve skutečnosti by však musel Trump přesvědčit kongres mimořádně silnými argumenty o potřebě zakázat Bitcoin a následně by mohli zákonodárci zvrátit tuto iniciativu. Zavedení takového zákona je proto podle Krugera teoreticky možné, ale myslí si, že je to extrémně nepravděpodobné.

Za zmínku stojí i to, že konkurenční kandidát na prezidenta USA ve volbách v roce 2020 Andrew Yang ze strany Demokratů se staví na stranu kryptoměn, Bitcoinu a technologie blockchain.

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.