Connect with us

Kryptoměny

Bank of America: Solana může předběhnout Ethereum a stát se Visou kryptoměn

Zveřejněno

VISA
Zdroj: Pexels.com

Přední americká banka Bank of America, která se ještě v úvodu loňského roku stavěla ke kryptoměnám převážně negativně, postupně mění svůj odmítavý postoj. Nejnovějším důkazem je skutečnost, že kryptoměnu Solana (SOL) přirovnala ke světově největší síti kreditních platebních karet VISA.

,,Solana by se mohla stát VISA ekosystému digitálních aktiv,” uvedl globální stratég pro kryptoměny a digitální aktiva Bank of America Alkesh Shah ve své studii, kterou publikoval toto úterý. Vedle toho zmínil kolem 400 decentralizovaných aplikací, které již fungují na Solaně a hostují vše od decentralizovaných peer-to-peer burz až po úspěšná tržiště se stále populárnějšími NFT.

Alkesh Shah však nezapomněl ani na kryptoměnu Ethereum, kterou však popsal spíše jako „blockchain pro transakce s vysokou hodnotou a pro případy použití identity, skladování a dodavatelského řetězce.“

Bank of America na kryptoměně Solana nepochybně zaujala zejména schopnost tohoto blockchainu rychle škálovat. Transakce jsou na něm extrémně rychlé a zároveň se realizují za minimální transakční poplatky. V tomto ohledu je Solana daleko vpřed před nejpopulárnějším smartchainem Ethereum.

Rychleji než VISA a daleko před Ethereum

Společnost VISA, ke které byla Solana přirovnána, tvrdí, že zvládne zpracovat kolem 24 000 TPS (transakci za sekundu). Ethereum jich naopak v současném stavu dokáže realizovat jen kolem 15. Vitalik Buterin, zakladatel Ethereum, ale věří, že po přechodu na PoS a dořešení shardingu a lepšího využívání druhých vrstev typu Artibtum může být Ethereum schopno zpracovat v budoucnu až 100 0000 TPS. V případě Solany však již nyní platí, že škáluje na úrovni VISA, přičemž teoreticky by měla zvládnout až 65 000 TPS.

,,Solana upřednostňuje škálovatelnost, ale je relativně méně decentralizovaná a bezpečná. Má kompromisy, které ilustruje i několik problémů s jejím výkonem od jejího vzniku,” uvědomuje si limity Solany zástupce Bank of America. Poukázal přitom zejména na zářijový až 17hodinový výpadek tohoto blockchainu.

Zlatá střední cesta, nebo více úspěšných blockchainů?

Z toho důvodu Shah upozornil, že Solana ještě nemá vyhráno a naznačil, že Ethereum stále může být vítězem pokud vyřeší své problémy se škálováním. Zároveň ale zmínil i kryptoměnu Avalanche, která se podle něj pokouší jít „zlatou střední cestou“ mezi bezpečností na úrovni Ethereum a škálovatelností na úrovni Solany. Nakonec by se tak Avalanche mohl stát nejlepším blockchainem pro decentralizované finance a podnikání.

Pokud jde o potenciál kryptoměny Solana Shah dodal: ,,Její schopnost poskytovat vysokou propustnost, její nízké náklady a snadné používání vytvářejí blockchain optimalizovaný pro případy spotřebitelského použití jako jsou mikroplatby, DeFi, NFT, decentralizované sítě Webu 3.0 a hry.”

Na závěr však naznačil, že absolutní vítěz mezi těmito blockchainy nemusí být znám nikdy. Může se jednoduše stát, že bude vedle sebe existovat více blockchainů, které budou mít své konkrétní „nejoblíbenější“ případy využití. Jak již naznačil, Solana může dominovat u NFT či her a Ethereum zase v případě identit či důležitějších transakcí.

Zdroj: decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.