Connect with us

Ethereum

Banka využívající Ethereum si zvolila pro banky netradiční cestu

Zveřejněno

ethereum
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Polská banka Alior Bank sídlící ve Varšavě začala používat technologii Ethereum na ověřování dokumentů svých klientů. Když klient na pobočce Alior dostane dokument, může si nyní ověřit jeho pravost prohlédnutím odkazu na webové stránce ve veřejném blockchainu.

Znamená to, že zákazníci této banky si mohou ověřit, zda dotčený dokument byl i ve skutečnosti vydaný v takovém znění, jak to tvrdí banka. ,,Víme přesně určit, ve kterém bloku Ethereum je dokument publikován i s daným hashem. Pokud známe číslo bloku, víme i časovou značku. Víme, že dokument byl publikovaným pod nějakým časem a nebyl v té době změněn (pokud je hash uložen na blockchainu shodný s hashem vypočteným z dokumentu), takže můžeme dokázat, že nebyl na našich serverech nahrazen, „vysvětluje Piotr Adamczyk, vedoucí blockchain sekce polské banky.

Banka Alior se rozhodla přistoupit k používání blockchainu z důvodu neustále se měnících předpisů v Polsku, kde Úřad před hospodářskou soutěž a ochranu spotřebitelů v roce 2017 rozhodl, že webové stránky nepředstavují trvalé médium potřebné k vydávání zákaznických dokumentů, protože se mohou snadno měnit.

Společnost proto přišla s blockchainem, který poskytuje online dokumentaci trvalého neměnného charakteru. Vedení banky zároveň hrdě prohlašuje, že je první bankou na světě, která používá veřejný blockchain na rozdíl od soukromého. ,,Chceme, aby si lidé ověřili, že jsme udělali všechno správně a nic před nimi netajíme. Pokud říkáme, že dokumenty jsou skutečně ověřené a autentické, každý si to může ověřit a potvrdit. To by pomocí privátního blockchainu nebylo možné,“ tvrdí šéf strategického oddělení banky Tomasz Sienicki.

Banky zatím však podle finančního analytika Sung-Jung Kima většinou upřednostňují privátní soukromé blockchainy, nebo různé hybridní řešení. Je tedy otázkou jak dlouho bude polská Alior Bank jediným průkopníkem.

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.