Connect with us

Cardano

Banky se zajímají o Cardano, naznačil Greegard. Hoskinson avizuje nové oznámení

Zveřejněno

cardano
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Nový šéf Cardano Foundation, což je jedná ze tří nejvýznamnějších organizací zastřešujících práci na projektu Cardano (kryptoměna ADA), Frederik Greegard, byl nedávno hostem v podcastu s názvem „The Cardano Effect“, ve kterém hovořil o budoucí adopci tohoto blockchainu.

Přestože datum podcastu se datuje k úvodu tohoto měsíce, zaznělo v něm několik zajímavých myšlenek a idejí, které jsou platné i v době zveřejnění tohoto článku. Greegard během něj totiž odpovídal na několik otázek, které trápí fanoušky kryptoměny Cardano.

Pokud jde o nejzávažnější problémy, kterým projekt čelí, nemluvil o jeho samotném vývoji, ale spíše o překážkách, které musí řešit všechny vznikající kryptoměny. Jde zejména o složité a nejasné regulace, které se týkají finančních služeb, pojišťovnictví či sledování dodavatelského řetězce. Problém však vidí i ve vzdělání.

Greegard má díky práci pro PwC bohaté zkušenosti s bankovním sektorem a proto fanoušky Cardano potěšil prohlášením, že v rámci tohoto gigantického byznysu se už víceméně počítá s tím, že blockchian a kryptoměny jsou technologiemi, které tu zůstanou a nikam do ztracena neodejdou. Zároveň prozradil, že konkrétní Cardano sleduje několik zajímavých subjektů na institucionální úrovni.

Mezi Cardano a Litecoinem se schyluje k vybudování mostu pro interoperabilitu blockchainů

,,Znám už některé banky, které by to mohly učinit (vstoupit do ekosystému Cardano pozn.red.), avšak nemám povolení uvést jejich název, protože si myslí, že by to mohlo vyvolat regulační otřesy. Prostě musí dát nejprve souhlas, dokud to zveřejním. Může se to stát dnes a může se to stát i v budoucnosti. Jako bankéř vím, na která místa musím přitlačit,“ prozradil.

Aby banky mohly začít využívat kryptoměnu ADA, musí splňovat určité prvky soukromí. Greegard však uvedl, že mezi Bitcoinem a ADA je v tomto ohledu minimum odlišností. Rozdíl je mezi nimi jen v jejich konsensu. ,,Proof of Stake vám způsobuje, že máte o něco méně soukromí, než u protokolu Bitcoinu. Pokud však lidé chtějí provozovat své podnikání, mohou to dělat i na ADA. Už začínám mluvit o standardu ADA, protože mám pocit, že lidé by měli provozovat své podnikání v ADA,“ konstatoval.

Greegard hovořil konkrétněji i o budoucnosti Cardano Foundation, které se stál šéfem. Myslí si, že stále více se bude soustředit i na technologickou oblast. Chce totiž, aby aktivně podporovala firmu IOHK, která má na starosti hlavní vývoj a implementaci nových funkcí. Nadace chce také aktivně podporovat vývojáře, kteří budou po spuštění fáze Goguen (smart kontrakty), budovat na této platformě inteligentní decentralizované smlouvy a nové zajímavé funkcionality.

Velké oznámení již brzy?

Pokud jde o nejbližší budoucnost Cardano, šéf IOHK a hlavní tvář této kryptoměny Charles Hoskinson ve své pravidelné rubrice na YouTube AMA prozradil, že 10. prosince v den narozenin slavné britské matematičky Ady Lovelance (podle jejího křestního jména je pojmenována tato kryptoměna pozn. Red .), se dozví komunita několik významných novinek. Hodně se v posledním období přitom spekuluje zejména o nových partnerstvích. Zda je v nich zakomponována i instituce z bankovního sektoru je v tomto okamžiku však jen předmětem spekulací. Hoskinson rovněž informoval, že v průběhu listopadu udělala IOHK zásadní posuny vpřed pokud jde o komplexní podporu hardwarových peněženek a zároveň prozradil, že firma najala několik nových zaměstnanců, aby tak zvýšila svůj výkon.

zdroj: crypto-news-flash.com, cryptoslate.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.