Connect with us

Bitcoin

Belgický regulátor tvrdí, že BTC, ETH a další decentralizované kryptoměny nejsou cennými papíry

Zveřejněno

Bitcoin kryptomeny
Zdroj: Pixabay.com

Názor Belgie na to, jaké podmínky musí být splněny, aby bylo kryptoaktivum klasifikováno jako cenný papír, je v rozporu s názorem předsedy americké Komise pro cenné papíry.

Názor belgického regulátora na kryptoměny

  • Belgický finanční regulační orgán potvrdil své stanovisko, že bitcoin (BTC), ether (ETH) a další kryptoměny, které jsou vydávány výhradně pomocí počítačového kódu, nepředstavují cenné papíry.
  • Jedná se o stanovisko, které belgický Úřad pro finanční služby a trhy (FSMA) vydal ve zprávě z 22. listopadu (tato zpráva navazuje na návrh, který byl otevřen k připomínkám v červenci 2022).
  • Nejedná se ale o právně závazné stanovisko podle belgického práva nebo práva Evropské unie

Co má být cenný papír a co ne?

  • dle belgického regulátora by měly být cenným papírem ty kryptoměny, které vydá fyzická nebo právnická osoba:

„Pokud neexistuje emitent, jako v případech, kdy jsou nástroje vytvořeny počítačovým kódem a nedochází k tomu na základě dohody mezi emitentem a investorem (například Bitcoin nebo Ether), pak se v zásadě neuplatní Prospectus Regulation, Prospectus Law a pravidla chování podle směrnice MiFID.“

Jaká je situace u kryptoměn používaných jako prostředek směny?

  • Belgický regulační orgán poznamenal, že kryptoměny, které nejsou kategorizovány jako cenné papíry, mohou přesto podléhat jiným předpisům, pokud společnost používá digitální aktivum jako prostředek směny:

„Pokud však nástroje plní platební nebo směnnou funkci, mohou se na tyto nástroje nebo na osoby, které poskytují určité služby související s těmito nástroji, vztahovat jiné předpisy.“

  • Orgán FSMA rovněž poznamenal, že jeho postupný plán je neutrální vůči technologii – což naznačuje, že není důležité, zda digitální aktiva existují a jsou zprostředkována na blockchainu nebo jinými tradičními prostředky

Shrnutí

  • FSMA poprvé vypracovala zprávu v červenci 2022 jako prostředek k řešení často kladených otázek belgických emitentů, nabízejících a poskytujících služby v oblasti digitálních aktiv.
  • FSMA uvedla, že postupný plán bude sloužit jako vodítko do doby, než bude přijato nařízení Evropského parlamentu o trzích s kryptoaktivy (MiCA), jehož účinnost se očekává na začátku roku 2024.

Zdroj: Cointelegraph.com

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.