Connect with us

Bitcoin

Biden vidí příležitost ve zdanění kryptoměn. Bude se to týkat i nerealizovaných zisků?

Zveřejněno

Joe Biden
Zdroj: Pixabay.com

Americký prezident Joe Biden v pondělí představil návrh státního rozpočtu pro rok 2023. Jeho součástí byly i body, které se přímo týkaly kryptoměn.

Šéf Bílého domu Joe Biden má v plánu zavést daňové úpravy, které přinesou do státního rozpočtu během příštích 10 let až bilion amerických dolarů, který má výrazně přispět ke snížení státního deficitu.

Pokud jde o kryptoměny, věří, že úpravy ve formě zdanění tohoto sektoru přinesou do rozpočtu v horizontu dekády téměř 11 miliard dolarů. Téměř 5 miliard USD však již v roce 2023.

Návrh „FY 2023 budget“, který byl zaslán americkému Kongresu, má „modernizovat pravidla“ zdanění kryptoměn tak, aby dosáhl jejich efektivnějšího výběru. Jinak řečeno půjde o nástroje, které zabrání obcházení daňové povinnosti díky tomu, že budou od finančních institucí, brokerů a krytoměnových směnáren sbírat patřičné úřady ještě více informací.

Zdanění nerealizovaných zisků?

Portál DeCrypt upozornil, že součástí návrhu, který se týká i kryptoměn, je pravidlo market-to-market, které se týká „aktivně obchodovaných kryptoměn“. ,,Jde o způsob ocenění hodnoty aktiv, který zohledňuje jejich aktuální tržní podmínky a je v protikladu k použití kupní ceny aktiva, která může být vyšší nebo nižší než jeho reálná tržní hodnota. Stručně řečeno, je to způsob zdanění nerealizovaných zisků, což znamená, že daňový poplatník „má problém“, když se ETH dostane z 3000 USD na 4000 USD i když ETH ani neprodá,” vysvětluje DeCrypt.

Možné vysvětlení: Vypadá to tak, že Bílý dům by rád zdanil i nerealizované zisky. Jinak řečeno pokud vaše investice do kryptoměny, kterou jste ani neprodali, stoupne na hodnotě, musíte zdanit tento rozdíl.

Bidenova administrativa odhaduje, že úprava daňových pravidel, která zahrnují digitální aktiva, přinese v roce 2023 do rozpočtu až 4,9 miliardy dolarů.

Pokud jde o „investice“, z rozpočtu bude vyčleněno 52 milionů dolarů na „boj proti zneužívání kryptoměn” a to tak, že se posílí schopnosti ministerstva spravedlnosti řešit kybernetické hrozby. Tyto finance jinak řečeno poskytnou Ministerstvu spravedlnosti „více agentů, vylepšené schopnosti pro reakci a posílení infrastruktury pro sběr a analýzu zpravodajských informací.“

Přehledný souhrn nejzajímavějších úprav, mezi něž se řadí i miliardářská daň, která se dotkne nejbohatších Američanů, naleznete v článku „Biden představil návrh rozpočtu. Americký deficit chce do 10 let snížit o bilion dolarů.

Zdroj:cointelegraph.com

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.