Connect with us

Bitcoin

Bill Miller stojí za Bitcoinem. Doporučuje ho jako pojistku před katastrofou

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: pixabay.com

Zakladatel a investiční ředitel Miller Value Partners miliardář Bill Miller potvrdil, že navzdory výraznému propadu bitcoinu vůči historickým maximům je nadále jeho fanouškem a považuje ho za „pojistku proti finanční katastrofě“.

Bill Miller si povídal o Bitcoinu (BTC) v nové epizodě podcastu „Bohatší, chytřejší, šťastnější“, který byl odvysílán 24. března. Vyzdvihl v něm Bitcoin jako věc, která umí být efektivní i v době krize, protože umožňuje nepřetržitý přístup k finančním prostředkům. Jako příklad použil kolaps finanční infrastruktury v Afghánistánu po stažení amerických vojsk z této země v srpnu 2021:

,,Když se USA stáhly z Afghánistánu, Western Union tam přestala posílat remitence, nebo je brát z Afghánistánu, ale pokud jste měli bitcoiny, byli jste v pořádku. Váš bitcoin „zůstal“. Můžete ho poslat komukoli na světě, pokud máte telefon,” konstatoval.

S Buffettem nesouhlasí, doporučuje jeho názory ignorovat

Respektovaný investor se vyjádřil i k nedávným kritickým tvrzením o BTC ze strany legendárního Warrena Buffetta během poslední výroční schůze Berkshire Hathaway, kdy „Věšec ​​z Omahy“ uvedl, že bitcoiny „nic neprodukují“ a proto by je nekoupil všechny ani za 25 dolarů.

,,Řekl, že bitcoin je neproduktivní aktivum a proto ho neumí ocenit. Ok. Pokud jediná věc, kterou si myslíte, že můžete ocenit, jsou produktivní aktiva, tak vás nikdo nenutí do toho, abyste to kupovali. Takže to ignorujte,“ uvedl a později doplnil, že „cílem investování není vlastnit produktivní aktiva, cílem je vydělávat peníze.“

V BTC má velké bohatství

Miller sice není tak slavný jako Warren Buffett, ale ve světě investic se výrazně zviditelnil obdivuhodnou sérií mezi lety 1991 až 2005, kdy jeho investiční fond 15 let v řadě překonával výkonnost S&P500 indexu. Samotný Buffett přitom poznamenal, že dlouhodobě porážet S&P500 je extrémně náročné (ačkoli Berkshire Hathhaway se to daří také).

72letý miliardář neprozradil přesnou hodnotu bitcoinů, které vlastní, ale zřejmě půjde o vysoké číslo. Na otázku, jak vypadá jeho portfolio, totiž odpověděl, že asi 40-50% má v akciích Amazonu a že jeho bitcoiny jsou velmi podobné tomu, co má právě v této společnosti. Následně doplnil, že jeho čistý majetek je rozdělen hlavně mezi tato dvě aktiva.

Novogratze mu je líto, měl si raději vytetovat BTC

Miller komentoval také „slavné” tentování dalšího amerického miliardáře Mika Novogratze, CEO digitální banky Galaxy Digital, který si nechal zvěčnit na ruku symbol kryptoměny Terra (LUNA), která zažila obrovský kolaps a její hodnota klesla prakticky o 100%. ,,Někdo mi poslal fotku Michaela Novogratze, na které si před měsíci nechal vytetovat vyjícího vlka na Měsíc a je opravdu velké. Je to jako „hups“, možná si tam měl raději dát Bitcoin, bylo by to o něco trvanlivější.“

Novogratz po propadu LUNA poznamenal, že jeho tetování mu bude navždy připomínat, že investice do rizikových aktiv vyžadují pokoru. Firma Michaela Novogratze na kolapsu kryptoměny LUNA utržila ztrátu kolem 300 milionů dolarů.

,,Slyšel jsem o jeho ztrátách. Bylo mi z toho smutno, je to tragické,“ dodal Bill Miller.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.