Connect with us

Bitcoin

Bílý dům představil „framework“ pro Bitcoin a kryptoměny – je zklamáním

Zveřejněno

biely dom
Zdroj: Unsplash.com

Bílý dům zveřejnil v poslední den pracovního týdne svůj první právní rámec pro Bitcoin a kryptoměny, který je reakcí na podklady, které v předchozích týdnech směřovaly administrativě Joea Bidena ze strany regulátorů a jiných amerických orgánů po jeho březnovém exekutivním příkazu.

Portál Bitcoin Magazine zveřejnil na Twitteru screenshoty dvou pasáží, které poukazují na dvě zajímavé, ale pro kryptoměny nepříliš pozitivní konstatování z Bílého domu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.
  • První část pojednává o tom, že kryptoměny představují pro spotřebitele, investory a byznys výrazná rizika, protože jsou mimořádně volatilní. Téměř čtvrtina digitálních mincí má prý výrazné problémy s transparentností a slibuje falešné výnosy. Kryptotrh je kromě toho plný různých podvodů, které mají stoupající tendenci
  • Druhý odstavec se týká CBDC – vyplývá z něj, že americká digitální měna, čili digitální dolar pod kontrolou centrální banky, může znamenat pro USA významné benefity. Bílý dům tvrdí, že je nutné se tomuto tématu věnovat detailněji, přičemž poznamenává, že americké CBDC by mohlo přispět k minimalizaci rizika nelegálních finančních transakcí, posílit ekonomický růst a stabilitu, ochránit citlivá data a také posílit pozici USA jako globálního finančního lídra. Mezi riziky se naopak zmiňuje možnost “bankrunu” na CBDC v případě stresových událostí na trzích. Naopak se zdá, že zcela ignorováno je riziko ztráty jakéhokoli finančního soukromí lidí při existenci takové měny.

V dokumentu se nacházejí i tato umírnění:

  • SEC a CFTC by měly pokračovat v „agresivním vyšetřování“ prostoru digitálních aktiv
  • Úřady pro finanční ochranu spotřebitelů (CFPB) a Federální obchodní komisi (FTC) mají „zdvojnásobit úsilí o monitorování“ ekosystému pokud jde o nepoctivé, klamavé nebo zneužívající praktiky
  • Národní vědecká nadace (NSF) má zkoumat technické a sociálně-technické disciplíny a behaviorální ekonomii s cílem porozumět ekosystému digitálních aktiv
  • Ministerstvo energetiky (DoE) a Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) mají pečlivě sledovat vlivy digitálních aktiv na životní prostředí a poskytnout místním orgánům zdroje a odborné znalosti s cílem zmírnit s tím spojené environmentální škody – tento pokyn navazuje na nedávnou zprávu od Úřadu pro vědu a technologii Bílého domu, ve které se uvádí, že Kongres by měl zvážit možnost zákazu Proof of Work konsensu, pokud se nepodaří snížit s ním související emise
  • Má být novelizován zákon o bankovním tajemství, aby zahrnoval i digitální aktiva, což povede k vyšším pokutám za nelicencované převody peněz a přísnějšímu prosazování vůči poskytovatelům služeb digitálních aktiv
  • Ministerstvo financí USA má dokončit hodnocení rizik, pokud jde o sektor DeFi
  • FED, Národní ekonomická rada, Národní bezpečnostní rada, Úřad pro politiku vědy a techniky a Ministerstvo financí se mají věnovat tématu CBDC, tím, že danou problematiku podrobí dalšímu důkaznímu výzkumu.

Stanovisko Blockchain Association

Na čerstvý framework ke kryptoměnám z dílny Bílého domu reagovala formou stručného stanoviska i Blockchain Association, která se snaží přispět svým podílem k vypracování správných regulací pro kryptoměny, které nezabrzdí rozvoj kryptoprůmyslu v USA. Přinášíme vám jeho překlad:

„Dnešní (páteční) zprávy a souhrny z výkonného nařízení Bidenovy administrativy o digitálních aktivech jsou promarněnou příležitostí k upevnění vedoucího postavení USA v oblasti kryptoměn. Přestože mají být součástí širšího úsilí vlády a zúčastněných stran přinést lepší regulaci kryptoaktiv, tyto zprávy se zaměřují na rizika – nikoli příležitosti – a vynechávají podstatná doporučení o tom, jak mohou Spojené státy podpořit svůj rozvíjející se kryptoprůmysl včetně vytváření pracovních míst, do finančního systému a rozšířený přístup pro všechny Američany. Kryptoměny jsou zde navždy – budeme pokračovat ve spolupráci s administrativou a Kongresem na prosazování konstruktivních politik, které podpoří inovace a zajistí, aby všichni Američané mohli využívat všech výhod kryptoměnových sítí.“

Zdroj:bitcoinmagazine.com, theblockchainassociation.org

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.