Connect with us

Binance Coin

Binance představila token BAB – má být základem pro decentralizovanou identitu ve Web 3.0

Zveřejněno

Binance
Zdroj: Unsplash.com

Největší kryptoměnová burza na světě Binance oznámila spuštění tokenu s názvem Binance Account Bound (BAB), který má být prvním krokem Binance směrem k decentralizovaným nástrojům ověřování identity.

Na rozdíl od tradičních kryptoměn jako jsou Bitcoin, Ethereum, Binance Coin, Solana, Cardano a řada dalších slouží token BAB výhradně k tomu, aby umožnil online identifikaci uživatele ve světě Webu 3.0.

Řazen je proto mezi takzvané DeSoc tokeny, což je pojem, se kterým přišel jako první Vitalik Buterin, zakladatel kryptoměny Ethereum. Jejich role není spekulativní (na růst ceny), ale čistě praktická. Mají totiž posloužit a zefektivnit interakci lidí v rámci projektů budovaných na decentralizovaných základech (například na decentralizovaných sociálních sítích, v blockchain hrách a podobně.)

Vize DeSoc tokenů je velmi mladá a zatím je obtížné odhadnout, kam až se mohou posunout. DeSoc token od Binance s názvem BAB bude mít zatím jedno primární využití – má v rámci ekosystému budovaného na Binance Smart Chainu potvrzovat, že daná adresa je ověřena u burzy Binance prostřednictvím KYC. To může držiteli takového tokenu otevřít dveře do aplikací, které vyžadují takové ověření a zároveň to může zamezit přístup různým botům, které takovým ověřením nedisponují.

,,Dříve neexistovala žádná metoda k identifikaci uživatelů Binance nebo uživatelů s Binance KYC přímo na řetězci Binance Smart Chain,“ vysvětlil mluvčí Binance, který naznačil, že vlastnictví takového tokenu může pomoci získat přístup k různým budoucím aidropům na tomto blockchainu.

Token BAB nemusí být jediným, který vznikne na blockchainu Binance Smart Chain a označovaný je spíše jako pilotní projekt, který otevře dveře dalším. Používat jej lze zatím jen prostřednictvím mobilní aplikace Binance, skrze kterou mohou ověření uživatelé razit své BAB tokeny přímo na jejich peněžence.

Šéf a zakladatel Binance Changpeng Zhao si myslí, že DeSoc tokeny budou hrát v budoucnosti mimořádně důležitou roli při používání decentralizovaných Web 3.0 řešení. ,,Změní to způsob, jakým se budeme propojovat, protože technologie blockchain dá firmám větší pravomoc určovat, jak budou komunity integrovat na základě jejich pověření nebo příslušnosti,“ dodal k tématu.

Token BAB by mohl být také nástrojem, skrze který může burza Binance motivovat lidi absolvovat proces ověření totožnosti (KYC). Nedávno medializované zprávy totiž uváděly, že po povinném zavedení KYC přišla Binance až o 90 % svých zákazníků a miliardy dolarů. Burza však tato tvrzení popřela a označila je za naprosto chybnou interpretaci dat.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.