Connect with us

Binance Coin

Binance spaluje téměř $400 milionů v hodnotě BNB

Zveřejněno

BNB
Pixabay.com

Kryptoměnová burza Binance spálila značné množství svého nativního tokenu BNB v rámci své 16. čtvrtletní spalovací akce. Největší kryptoburza na světě podle objemu obchodování spálila přibližně 1,3 milionu BNB tokenů v hodnotě kolem $393 milionů.

Celková nabídka BNB

Na akci došlo od posledně ke snížení množství spálených tokenů o 33 %. Předchozí čtvrtletní spalování proběhlo v dubnu, kdy burza zapálila BNB tokeny v hodnotě přes $600 milionů. Předchozí vypalování je jedním z největších spálení v historii BNB z hlediska fiat hodnoty.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ačkoli objem spálených tokenů nebyl moc velký, vysoká cena tokenu BNB způsobila, že hodnota spalování byla ohromná.

V lednu vyjádřil výkonný ředitel Binance Changpeng Zhao závazek spalovat BNB rychlejším tempem. Burza dříve nastavila míru vypalování v souladu s čtvrtletními objemy obchodování, ale ředitel krypto burzy uvedl, že rychlý nárůst hodnoty BNB způsobil, že se metodologie zdála „poněkud pomalá“.

Zhao v lednu vysvětlil:

„Za poslední tři a půl roku jsme spálili asi 13 % slíbené částky, s celkovou ekvivalentní hodnotou USD (nominální) $426 304 000. I když se jedná o impozantní částku pro tříletý startup, v tomto poměru by dokončení vypalování trvalo zhruba 27 let. Takže jsme si mysleli, že je čas to trochu zrychlit. Přesně o kolik rychleji? Nejsme si 100 % jistí. Současné zrychlené spalování by vedlo k tomu, že trajektorie bude kolem 5–8 let, aby se dokončilo 100 milionů BNB. Zrychlenou část by však v budoucnu mohla změnit řada faktorů, včetně kolísání cen BNB, celkových tržních podmínek a dalších.“

Cena nativního tokenu Binance se během 15. čtvrtletního vypalování BNB obchodovala na 540 USD. Několik lidí předpokládá, že třetinový pokles hodnoty může být způsoben klesajícími zisky.

V současném 16. čtvrtletním spalování se celková nabídka BNB snížila ze 169 432 937 BNB na přibližně 168 136 210 BNB. BNB se v té době obchodovalo kolem 510 USD.

Changpeng Zhao řekl svým 3 milionům sledujících na Twitteru, že společnost také odemkla 16 milionů tokenů BNB, což je součástí podnikového plánu pro tým kryptoburzy.

„Zbývajících 16 milionů BNB bylo odemčeno a přesunuto na adresu týmu, podle plánu ve white paperu. Tým Binance dosud nikdy nepoužil ani neprodal jediný BNB týmu, pouze je spálil.“

Populární událost

Pálení mincí je mechanismus, pomocí kterého mohou těžaři a vývojáři digitálních měn vyloučit z oběhu žetony nebo mince.

Spalování Binance se děje, když burza kupuje BNB se svými zisky a poté tento BNB eliminuje, aby vytvořila krizi nabídky. Tato událost se koná čtvrtletně a v komunitě Binance je velmi očekávaná.

Událost Binance byla potvrzena jako býčí pro nativní Binance Coin. Nedávná událost však cenu BNB nezvýšila, protože pokračovala v obchodování kolem hodnoty $300. Čtvrtletní událost bude pokračovat, dokud Binance nespálí 100 000 000 BNB.

Tokeny se obvykle zasílají do peněženky kryptoměny, ke které nemá nikdo přístup. V květnu 2021 spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin také spálil 90 % svého SHIB – více než 410 miliard SHIB v hodnotě přes $7 miliard v den převodu – které mu poskytli vývojáři Shiba Inu.

Čtvrtá největší kryptoměna

Binance, čtvrtá největší kryptoměna podle tržní kapitalizace, spadla z ATH ve výši $690. V současné době se snaží znovu získat $300, když se po pádu Bitcoinu pod $30 000 pohybuje pod $280.

BNB dosáhlo jednoho z největších zisků, protože od začátku roku stále dosahuje působivých 700 %. Vyrostlo z utility tokenu na Binance až do prvních čtyř kryptoměn. Pokud nastane pokračování bull runu, čekají ho jistě další světlé zítřky.

Zdroj: 1. cointelegraph.com, 2. bitcoinist.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.