Connect with us

Kryptoměny

Binance.US má ambici vstoupit na burzu. Inspiruje se Coinbase

Zveřejněno

Burza cenných papierov
Pixabay.com

Zatímco největší kryptoměnovou burzu Binance trápí problémy s regulátory, její odnož Binance.US podnikající na americkém trhu má ambici stát se po vzoru konkurenční burzy Coinbase veřejně obchodovanou společností.

Tuto ambici potvrdil i generální ředitel Binance Changpeng Zhao, který během online konference REDeFINE Tomorrow uvedl, že Binance.US má ambici absolvovat proces IPO, který prochází zalistování firmy na burze cenných papírů.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Binance.US vznikla poté, co musela burza Binance z regulačních důvodů ukončit své podnikání v rámci USA. Jde o platformu, která čerpá z PR, značky a know-how samotné burzy Binance, ale je na ní nezávislá a podniká v rámci amerických legislativních standardů. Jejím šéfem se stal před několika měsíci Brian Brooks, bývalý šéf amerického Úřadu kontrolora měny (OCC), který během období, kdy vedl tento regulační orgán, byl z pohledu regulací nejprogresivnějším regulátorem v USA. Brooks ještě před příchodem do OCC pracoval i ve vedení Coinbase a po příchodu do čela Binance.US zdůraznil, že má ambici udělat z této burzy největší kryptoburzu v USA.

Šéf Binance Changpeng Zhao uvedl, že úspěšné zalistování americké směnárny Coinbase na burze NASDAQ dalo konkurenci jasný návod, jak dosáhnout stejného cíle a zároveň se vůbec netají tím, že budou podle tohoto „návodu“ postupovat, aby dostali na burzu i Binance US.

Přestože Binance US má z dlouhodobého hlediska cíl stát se největší kryptoměnovou směnárnou respektive burzou v USA podle dat portálu decrypt za Coinbase ještě výrazně zaostává. Včera se na ní zobchodovaly kryptoměny v hodnotě 280 milionů dolarů, zatímco na Coinbase v hodnotě 1,3 miliardy USD.

Pověstí samotné burzy Binance, která je z pohledu objemů obchodování největší na světě, v předešlých týdnech otřásly varování regulátorů ve Velké Británii, Kanadě, Německu či Japonsku. Vedle toho musela dočasně pozastavit podporu SEPA vkladů EUR nebo ukončit podporu obchodování tokenizovaných akcií. Ambice dostat Binance.US na americké burzy však naznačuje, že Binance má z dlouhodobého hlediska snahu vycházet s regulátory a optimalizovat své procesy tak, aby se vyhnula podobným negativním zprávám ať už ve spojení s Binance.US nebo samotnou Binance.

zdroj: decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.