Connect with us

Binance Coin

Binance vydá na Binance Chainu token vázaný na Bitcoin

Zveřejněno

Bitcoin BTCB
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Burza Binance oznámila, že na svém blockchainu Binance Chain vydá token, který bude vázán na Bitcoin.

Podle sdělení půjde o BEP2 token (takové označení mají tokeny na Binance Chain podobně jako tokeny na Ethereum mají většinou označení ERC-20), který bude obchodovatelný na Binance a zároveň bude dostupný na decentralizované burze Binance DEX. Má jít jen o jeden ze série tokenů, které plánuje Binance brzy spustit na svém blockchainu.

Takzvaný BTCB token má být 100% krytý Bitcoin, co se bude dát snadno ověřit, protože záznamy jsou odstupné na veřejném blockchainu. Binance tvrdí, že používání bitcoinu jako podpůrného aktiva pro nový token umožní pohodlnější audity, protože údaje na peněženkách jsou dostupné komukoliv.

,,Blockchain nabízí mnohem jednodušší způsob, jak auditovat kryptoměnovou rezervu jako u tradičního bankovního balančního Tetheru (USDT),“  tvrdí Binance zaznamenávajíc kontroverzní stablecoin USDT, u kterého dlouhodobě vznikají obavy ze způsobu jeho krytí.

Na Binance bude BTCB obchodovat v páru s BTC, což umožní uživatelům výměnu BTCB za nativní aktivum, na které je vázáno.

Binance vysvětluje, že vytváření tokenů vázaných na jiné kryptoměny umožní uživatelům Binance DEX, aby měli přístup k tokenům, které mají své vlastní blockchainy a nejsou na blockchainu Binance Chain.

Kromě toho si myslí, že zvýšený výběr tokenů na decentralizované burze bude mít za následek zvýšení objemu a likvidity. Binance však připouští, že takový přístup ohrožuje decentralizaci: ,,I když tento postup je centralizovanější než atomové swapy, věříme, že většina obchodníků preferuje vyšší stupeň jednoduchosti používání. Většina obchodníků už nyní důvěřuje Binance.com a drží na ní své finanční prostředky.“

Na podporu tohoto tokenu vázaného na Bitcoin převedla burza 9001 BTC, což oficiálně potvrdil už i šéf burzy Binance Changpeng Zhao.

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.