Connect with us

Kryptoměny

BIS upozorňuje na Facebook, Google či Amazon. Mohou ohrozit bankovní sektor

Zveřejněno

facebook-upozornenie
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Banka pro mezinárodní platby (BIS) upozornila, že finanční služby, které mohou v budoucnu přinést na trh technologičtí giganti jako Facebook, Google či Amazon, mohou ohrozit bankovní sektor. Jde o přímou reakci na minulé oznámení Facebooku vydat v první polovině roku 2020 kryptoměnu Libra.

BIS, který funguje pod záštitou 60 světových centrálních bank, se vyjádřil ke kryptoměně Libra prostřednictvím oficiální zprávy publikované 23. června. Konstatovalo se v ní, že banky se musí na Libru důkladně připravit a už nyní musí zintenzivnit kroky směřující k efektnímu začlenění těchto produktů do finančního sektoru a to především z regulačního hlediska.

BIS upozorňuje, že rozsáhlá uživatelská základna velkých firem a jejich přístup k uživatelským datům mají velký potenciál rychle měnit odvětví finančních služeb. Jen samotný Facebook má dosah na 2,4 miliardy lidí. Nízko nákladová struktura těchto online gigantů je zároveň vysoce škálovatelná. V kombinaci s tím, že jde o platformy se stovkami milionů uživatelů, může být pro tyto firmy lehké motivovat je, aby začaly jejich finanční produkty používat.

Organizace zastupující centrální banky si však myslí, že s tím souvisí i mnohá rizika, která mohou ohrozit finanční stabilitu spotřebitelů. Banky proto čelí velké výzvě. Podle BIS by měly zajistit svým klientům stejně podmínky, jako tito technologičtí giganti a tak si je udržet.

Šéf společnosti Ripple, která provozuje kryptoměnu XRP, Brad Garlinghouse, naznačil, že právě produkty Ripple by mohly pomoci tradičním bankám konkurovat kryptoměně Facebooku. Pokud by totiž banky využili XRP, mohli by dosáhnout mnohem rychlejší a levnější transakce včetně těch, které probíhají mezi různými státy.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.