Connect with us

Bitcoin

Bitcoin a Ethereum jsou komodity, ale ostatní kryptoměny jsou cenné papíry?

Zveřejněno

bitcoin ethereum
Zdroj: Unsplash.com

Senátorky Cynthia Lummisová a Kristen Gillbrandová ozřejmily během akce, které organizoval Washington Post, jejich vnímání kryptoměn po prvotních reakcích na jejich společný návrh „Zákona o odpovědné finanční inovaci“. Dokument, který v úterý představily v Senátu, do velké míry specifikuje, jakým způsobem by měly kryptoměny v USA regulovány.

Jedním z nejdůležitějších témat v souvislosti s jejich návrhem zákona bylo téma, jak by měly být kryptoměny vnímány z pohledu regulátorů – jde především o to, které coiny by měly spadat pod dohled SEC – tedy Americké komise pro cenné papíry a burzu a které by měla kontrolovat CFTC – neboli Americká komise pro komoditní futures.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

BTC a Ethereum jsou jasné, ostatní kryptoměny sporné

Z původního výkladu zákona totiž vyplývalo, že hlavní kontrolu nad kryptoměnami by měla přezvít CFTC, což by znamenalo, že kryptoměny jsou převážně vnímány jako komodity. Lummisová (republikánka) a Gillbrandová (demokratka) však ve středu ozřejmila, že tomu tak úplně není, přičemž uvedli, že podle Howeyho testu pravděpodobně většina kryptoměn bude vnímána spíše jako cenné papíry.

,,Většina kryptoměn půjde směrem k SEC. Bitcoin a Ethereum by byly jistě komodity, to je dohodnuto. Je to dohodnuto s předsedou SEC Garym Genslerem a také předsedou CFTC,“ prohlásila Gillbrandová, která následně doplnila: ,,Nemyslím si, že CFTC je primárním regulátorem. Měla by však mít povinnost regulovat Bitcoiny a Ethery, majoritní skupinu dnešních kryptoměn (z pohledu kapitalizace pozn.red.).“

Šéf CFTC má odlišný názor

Rostin Behnam, který je předsedou CFTC, a byl také přítomen k diskusi, však poznamenal, že s názorem Lummisové a Gillbrandové zcela nesouhlasí. Poznamenal totiž, že podle jeho názoru existují pravděpodobně stovky dalších kryptoměn, které mohou být podobně jako Bitcoin a Ethereum také vnímány jako komodity a tedy také by měly být pod dohledem CFTC a nikoli SEC.

Tony Tuths, který je vedoucím týmu pro sledování digitálních aktiv ve společnosti KPMG US na margo této debaty konstatoval, že USA mají před sebou ještě kus cesty, než rozluští tuto tajenku – tedy to, které kryptoměny se mají definovat jako cenné papíry a které jako komodity. I z diskuse organizované Washington Post totiž v této věci zjevně není shoda.

,,Pokud jde o regulaci, legislativa (návrh zákona Lummsiové a Gillbrandové pozn.red.) vyžaduje, aby CFTC byla primárním regulátorem, ale pak vyčlení širokou škálu tokenů, které mají atributy podobné cenným papírům, které má regulovat SEC. Bude to boj rozluštit, co je přesně v kyblíku, který patří SEC,“ konstatoval.

Bude stačit Howeyho test?

Předpokládá se, že tuto tajenku se pokusí vyřešit zmiňovaný Howeyho test, který by měl být v zákoně jasně definován a měl by sloužit jako určovací linie, podle které se každá kryptoměna posoudí a rozhodne se o tom, zda je cenný papír nebo komodita.

Howeyho test je rámec stanovený Nejvyšším soudem USA, který slouží k určení toho, co je považováno jako investiční smlouva, tedy cenný papír a co ne. Je také ústředním bodem probíhajícího soudu mezi SEC a firmou Ripple, která podle SEC vydávala neregistrované cenné papíry v podobě kryptoměny XRP. Ripple s tím však nesouhlasí a proto se se SEC od roku 2020 soudí.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.