Connect with us

Bitcoin

Bitcoin a kryptoměny posilují navzdory negativním fundamentům – jde jen o past?

Zveřejněno

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Cena bitcoinu se po delší době vyšplhala až k úrovním kolem 24 000 dolarů. Kuriózně se tak stalo v době, kdy přišly z USA dvě zprávy, které obecně nezní pro obchodníky až tak dobře.

Bitcoin doprovázený ostatními kryptoměnami posiluje v týdnu, ve kterém nejprve americká centrální banka FED opět zvýšila úrokové sazby o dalších 75 bazických bodů (zvyšování sazeb většinou není něco, co by trhy těšilo) a následně byla zveřejněna čísla o americkém HDP, které de facto poslali americkou ekonomiku do technického stavu recese.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Tyto fundamenty, které by zřejmě měly na trhy za obvyklých okolností negativní vliv, avšak ve středu a čtvrtek jakoby náladu na trzích posílily, čehož důkazem je posilování nejsledovanějších amerických indexů Dow, S&P500 a Nasdaq, stejně jako Bitcoinu či Ethereum , které jsou za poslední týden v plusu 3,5% resp. 9%.

Zakladatel a CEO Quantum Economics Mati Greenspan však na Twitteru upozornil, že se může jednat jen o dočasný růst. ,,Trhy milují růst během dnů FEDu, zvláště když má být rozhodnutí FEDu přísné. Powell je vycvičen v přinášení špatných zpráv. Je zjevné, že investoři očekávali něco horšího,“ uvedl narážející na to, že se spekulovalo i o zvýšení sazeb o celý procentní bod (100 bazických bodů) a tak mohli investoři vyhodnotit zvýšení jen o 0,75 procentního bodu optimisticky.

Dalším faktorem, který mohl mít vliv na náladu na trzích a projevit se následně i u kryptoměn je náznak Powella, že v následujících měsících budou zvyšovat sazby již pomalejším tempem. Analytici ING tipují, že v září a říjnu zvýší FED sazby o 50 bazických bodů a v prosinci o 25 bodů. Taková konstatování jsou však velmi předčasná, protože do dalšího mítinku FEDu (20.-21.září) se toho může ještě hodně změnit.

K tématu se vyjádřil i Pav Hundal, analytik australské směnárny Swyftx , který tvrdí, že ho reakce trhů na zvýšení sazeb překvapila.

,,FED říká jednu věc a zdá se, že trhy poslouchají něco jiného vždy, když vidíme růst sazeb. V červnu to byl FED, který naznačil, že velké zvyšování FEDu bude neobvyklé a tentokrát je to Jerome Powell, který naznačil, že tempo růstu by se mohlo zpomalit. Nejlepším měřítkem toho, co přijde, jsou však základní ekonomická data a alespoň prozatím to vypadá tak, že některé inflační tlaky polevují, klesají ceny plynu spolu s cenami futures na základní potraviny jako je kukuřice a pšenice a stejně tak klesají náklady na dopravu.“

Hundal také prozradil, že jejich burza Swyftx zaznamenala po zveřejnění posledního rozhodnutí FEDu 100% nárůst obchodování, což naznačuje, že mnoho lidí nyní vidí hodnotu v současných tržních cenách.

Analytik JP Morgan Mike Wilson, který je známý jako rezervovanější typ investora, upozornil, že odraz po zvýšení sazeb může být jen pastí na investory. Sice tvrdí, že trhy se blíží ke svému dnu, ale potřebují ještě minimálně jeden výrazný pohyb směrem dolů. Wilson pro CNBC uvedl, že index S&P500 podle jeho názoru může v případě, že americká ekonomika se dostane do recese, klesnout až k úrovni 3000 bodů (aktuálně je na 4072 bodech) a jeho odhad ke konci roku je 3900 bodů. Za nejpodstatnější aktuálně považuje kombinaci korporátních earnings a sledování toho, zda přísná měnová politika FEDu neuvrhne americkou ekonomiku do recese.

,,Je opravdu důležité zarámovat každou investici z hlediska, jaký je upside potenciál versus riziko,“ upozornil a naznačil, že v současnosti je vstup do trhu v poměru vůči tomu, co je ve hře, v oblasti obrovského rizika.

Zdroj: cointelegraph.com, cnbc.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.