Connect with us

Bitcoin

Bitcoin bez internetu a jen pomocí SMS?

Zveřejněno

Bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

V Africe je dvojnásobně více smartphonů, než obyvatel, ale většina Afričanů nemá přístup k internetu. Adopce BTC je proto omezená, což by ale mohlo změnit řešení umožňující interakci s BTC pomocí SMS zpráv.

S tímto nápadem přišel jihoafrický vývojář Kgothatso Ngako, který představil řešení pojmenované Machankura (slangový výraz pro peníze v Jihoafrické republice pozn.red.), o které již projevila zájem kryptoměnová burza Paxful a již s ním spolupracuje Bitrefill, populární africká služba předplatných dárkových BTC karet.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Podle analýzy společnosti Caribou až 94% finančních transakcí v Africe se uskutečňuje prostřednictvím protokolu USSD, který se používá k odesílání textových zpráv a jen 6% finančních transakcí se uskutečňuje prostřednictvím mobilních aplikací. Jinak řečeno ačkoli jsou v Africe miliony telefonů, většinou se používají k posílání textových zpráv pro omezený přístup k levnému internetu. To omezuje i samotnou možnost adopce BTC.

Kgothatso Ngako z tohoto důvodu vymyslel řešení, skrze které umožní koupi a prodej bitcoinů se zapojením Lightning Network pomocí SMS zpráv. ,,Hlavním zaměřením řešení je přijímání a odesílání bitcoinů. Uživatelé vytočí číslo a poté se jim zobrazí nabídka, kde se mohou dozvědět více o bitcoinu nebo si vytvořit účet. Vše co potřebují k registraci účtu je 5místný kód PIN a následně se jim zobrazí další nabídka – odeslat a přijmout bitcoiny,“ vysvětlil.

Výsledkem je, že aplikace kompatibilní s Lightning Network na telefonech či PC mohou posílat přes Lightning Newtork bitcoiny přímo na telefonní číslo, které se de facto při tomto řešení stalo další Lightning adresou. ,,Člověk doslova bez přístupu na internet může přejít z toho, že nemá žádné bitcoiny k tomu, že bude mít bitcoiny a pak je může používat.“

Toto řešení v současnosti dobře funguje v šesti afrických zemích, pro které byly připraveny optimalizované jazykové verze, jelikož srozumitelnost je v Africe základním kamenem úspěchu vedle samotné funkčnosti.

Za nejvážnější problém považuje možné regulace a případně omezení používání kryptoměn africkými vládami. Slabinou řešení je totiž jeho současná centralizace, jelikož uživatelé nemají pod kontrolou privátní klíče (not your keys, not your coins), proto jeho tvůrce doufá, že najde způsob, jak k tomuto účelu použít SIM karty.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.