Connect with us

Bitcoin

Bitcoin by po halvingu mohl předběhnout VISA, tvrdí Willy Woo

Zveřejněno

Visa Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bitcoin už zpracovává přes jedno procento světového HDP a jeho investiční tok roste desetinásobně každým dalším cyklem halvingu. Upozornil na to populární kryptotrader Willy Woo, který analyzoval údaje ze zdrojů Coin Metrics. Podle nich současný bitcoinový investiční tok představuje 727 miliard ročně.

Zmíněných 727 miliard dolarů ročně představuje objem téměř 10% transakcí, které se realizují společností VISA a její platebními kartami. Ta ročně realizuje platby v hodnotě přes 8,8 bilionu USD.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Investiční tok Bitcoinu (známý jako roční investiční rychlost) v současnosti řádově (10násobně) roste každé čtyři roky,“ konstatoval Woo.

Čtyři roky nejsou náhodně vybraným číslem. U Bitcoinu se totiž jednou za čtyři roky stane halving, který sníží odměnu pro těžaře za každý nový vytěžený blok o polovinu. V květnu 2020 se zredukuje odměna z 12.5 BTC na 6.25 BTC.

Co je to halving Bitcoinu, jak ovlivňuje cenu a deflační otázka

Pokud by se tyto předpoklady promítly do reality, Bitcoin by mohl v následujících letech dorovnat VISA a výrazně se odpoutat od PayPalu, který však v této statistice mírně předbíhá už teď.

Willy Woo přiznává, že počet transakcí, které realizuje VISA či PayPal, opravdu souvisí s platbami za produkty a služby, dokud transakce, ze kterých vychází u Bitcoinu, nemusí mít všechny stejný charakter. Jsou v nich totiž započteny i pohyby mezi studenými peněženkami a burzami, tedy takové, které nelze považovat za „platební transakce“.

Zajímavé je však konstatování, že neustále narůstá počet bitcoinových peněženek, na kterých se nacházejí nízké zůstatky v desítkách až stovkách dolarů. To znamená, že patří především malým drobným investorům a ne velkým „BTC velrybám“. Jiná studie zase zjistila, že až 9 z 10 institucionálních investorů preferuje držení svých kryptoměn na burzách před vlastním držením.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.