Connect with us

Bitcoin

Bitcoin by se mohl stát v Brazílii oficiální platební měnou

Zveřejněno

Brazília, Rio de Janeiro
Zdroj: Pixabay.com

Brazílie je další zemí, v níž bují snaha o legalizaci Bitcoinu. Nejnovější iniciativa, která se dostává do nejvyšších kruhů, by mohla udělit Bitcoinu statut „platební měny“.

Jak informoval portal decrypt v Brazílii se aktuálně pracuje na vytvoření regulačního rámce, který by usnadnil občanům této země investice do Bitcoinu a jiných kryptoměn a zároveň by vedle toho ztížil podmínky pro podvodníky a hackery.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Brazilský zákonodárný orgán nedávno schválil zákon o regulaci digitálních měn z dílny náměstka Expedita Netta. Nyní však Aureo Ribeiro ze strany Solidaridad chce prosadit aktualizovaný návrh, který by udělil BTC statut platební měny.

Pokud by se zákon dostal do platnosti, Bitcoin by mohl být podle toho, co bylo uvedeno, používaný jako běžné platidlo, hoc by nenabyl stejný status, jako například v El Salvadoru, kde je zákonným platidlem po boku amerického dolaru, což znamená, že by ho měly být připraveny akceptovat všechny podnikatelské subjekty.

,,Chceme oddělit pšenici od plev, vytvořit předpisy, abyste mohli obchodovat, vědět, kde nakupujete, s kým obchodujete a abyste mohli použít Bitcoin, když si budete chtít koupit dům, nebo hamburger v McDonald’s,“ uvedl Ribeiro v rozhovoru pro Radio Camara.

Bitcoinu ETF v Brazílii se daří

Brazílie je už nyní jednou z nejvyspělejších zemí pokud jde o Bitcoin. Místní komise pro cenné papíry a burzu dokonce povolila podobně jako Kanada už i čtyři kryptoměnové ETF. Hash11, který navazuje na fond Nasdaq Crypto Index Fund, je jedním z vůbec nejobchodovanějších ETF v Brazílii.

Kromě Brazílie v latinské Americe udělily pro Bitcoin nebo krypto ETF povolení i Chile a Bermudy.

zdroj: decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.



© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.