Connect with us

Analýzy

Analýza Bitcoinu (15.8.): Čeká nás krvavý týden?

Zveřejněno

analyza btc
Zdroj: Canva.com

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn bitcoin a také na Ethereum podíval Ing. Jan Charvát z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Vzhledem k dosažení letního vrcholu inflace v USA i v EU trhy dopředu předpokládaly tuto situaci a rostly poslední dva měsíce. Každopádně stále bychom neměli zapomínat, že relativně vysoká inflace stále zhoršuje kupní sílu obyvatel a mění ziskovou strukturu některých byznysů, které neumí převést inflaci na zákazníka. Vysoká inflace se tak musí časem projevit v dalších ekonomických ukazatelích, pokud centrální banky nepřistoupí k agresivnějšímu zvedání úrokových sazeb. Dochází tedy už trhu dech a je zklidnění inflace započítáno v trhu?

BTC/USD

Bitcoin se poslední týden drží v horní části růstového koridoru, a zároveň tvoří lokální rising wedge strukturu. Následující dny nás čeká velmi zajímavá situace, která by měla posunout cenu.

BTC analýza

BTC analýza

Vzhledem k týdennímu časovému rámci se přikláním k pokračování směrem dolů. Chybí mi objemy a síla u býků. Aktuální struktura vypadá jako korekční. Každopádně poslední tři pohyby nahoru byly způsobené fundamentem, nikoliv aktuálním globálním nastavením. Očekávám tedy spíše korekci pod 22 000 USD.

Dominance bitcoinu

Jak jsem již predikoval několik týdnů, tak BTC dominance se pomalu ale jistě blíží k naší klíčové podpoře.

BTC Dominance

BTC Dominance

Tento týden má ještě graf prostor na pokles. Pokud jsme držely altcoiny je nyní už ten správný čas vybírat zisky. Očekávám, že po trefení podpory se dostaneme za downtrendovou linii a bude chvíli čas pro bitcoin, kde je větší pravděpodobnost poklesu trhu.

Kapitalizace altcoinů

Po klíčovém proražení rezistence na 600 mil. USD se pomalu dostáváme do další klíčové rezistence 700 mil. USD.

Kapitalizace altcoinů

Kapitalizace altcoinů

Na této rezistenci již očekávám plný odraz směrem dolů zpět na spodní zelenou podporu. Proto si celkově myslím, že následující dva týdny půjdeme do červených čísel po těchto růstech.

S&P 500

Americký index přesně dokončil očekávanou strukturu, kde prorazil nižší maximum klesajícího trendu. Podobná situace nastala v březnu 2022. Následně se do toho opět pustily fundamenty a srazily cenu dolů. Přijdou i nyní zákeřné fundamenty, které budou drtit cenu dolů, aby pokračoval domino efekt, který začal pandemií?

Analýza SPX

Analýza SPX

Osobně očekávám po tomto růstu korekci hlavně z důvodu nízkých objemů. Trh nemá za sebou žádnou akci FEDu a roste jen díky snižujícím se tlakům inflace, ale tato data už jsou v ceně, proto by měla opět přijít gravitační síla globální situace na trzích a zkorigovat cenu.

Závěr analýzy

Již na jaře jsem očekával, že v létě přijde inflační vrchol. Buď tedy nastává nyní situace, že domino efekt končí a pomalu se budeme vracet k normálu. Já osobně spekuluji na to, že přijde po zimě nový inflační vrchol díky energetické krizi a SPX se dostane pod 3 000 USD, kde bych chtěl akcie nakupovat.  Je to sázka na nejistotu. Každý musí sám zvážit, jak hodně agresivně chce být na aktuálním trhu.

Pokud chceš každodenní analýzy, predikce na ziskové příležitosti a podporu komunity. Tak se přidej k nám!

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan CharvátCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 16 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji čtvrtým rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.