Connect with us

Bitcoin

Bitcoin ETF: SEC odložila rozhodnutí ohledně třech žádostí!

Zveřejněno

Bitcoin ETF
Bitcoin ETF

Americká komise pro cenné papíry a burzu (SEC) podle očekávání odložila své rozhodnutí týkající se tří žádostí o schválení prvního Bitcoin ETF.

Podle dokumentů, které SEC zveřejnila 12. srpna, komise odložila své verdikty k žádostem od VanEck + SolidX, Bitwise Asset Management a Wilshire Phoenix.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

V případě Bitwise Asset Management bude muset zveřejnit své rozhodnutí 13. října pokud VanEck + SolidX o 5 dní později – 18. října. Nejdříve se definitivního verdiktu dočká Wilshire Phoenix, ke kterému musí SEC zaujmout stanovisko už 29. září.

,,Komise považuje za vhodné prodloužit období, v rámci kterého může dát verdikt ke schválení nebo zamítnutí navrhované změny pravidel, protože potřebuje více času na zvážení této navrhované změny pravidla,“ zveřejnila SEC ve svém stanovisku.

Bitcoinové ETF zatím ve Spojených státech schválené nebylo. Mnozí odborníci si myslí, že právě schválení tohoto produktu by mohlo být největším spouštěčem nového bitcoinového bullrunu.

ETF je typ cenných papírů, který sleduje koš aktiv úměrně zastoupen v akcích fondu. Jeho schválení by mohlo přilákat do trhu s kryptoměnami nových institucionálních investorů a bitcoinu by přidalo větší prestiž u konzervativnějších investorů.

Dočkáme se letos?

Přestože žadatelé o Bitcoin ETF se snaží uspokojit všechny požadavky komise, ta tvrdí, že nadále nemá dostatečné záruky, že cena bitcoinu není snadno manipulovatelná. Odborníci proto zatím nepřipisují zmíněným žádostem o schválení Bitcoin ETF velké šance na úspěch, přestože například VanEck se SolidX předložili soubor důkazů, podle nichž je cenou bitcoinu manipulování mnohem těžší, než například cenou ropy.

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.