Connect with us

Bitcoin

Bitcoin ETF: Soudní spor mezi Grayscale a SEC může trvat i dva roky

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Soudní spor mezi Grayscale a Americkou komisí pro cenné papíry a burzu (SEC) ohledně schválení spotového Bitcoinu ETF může trvat i roky.

Craig Salm, hlavní právní ředitel u správce digitálních aktiv Grayscale Investments, se jako první zástupce této firmy detailněji vyjádřil k žalobě, kterou jeho společnost podala na SEC z důvodu, že Americká komise pro cenné papíry a burzu zamítla žádost Grayscale o konverzi investičního produktu Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), který je uzavřeným fondem, na veřejné spotové Bitcoin ETF .

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Salm vysvětlil, že Grayscale odůvodňuje žalobu především tím, že SEC v letech 2021 a 2022 schválila několik futures Bitcoin ETF, ale spotové ETF stále odmítá povolit (zamítla nejen jejich žádost, ale i všechny předchozí od jiných firem), což podle názoru právnického týmu Grayscale nemá právní základ, protože i Bitcoin futures ETF, podobně jako spotové, jsou v konečném důsledku ovlivňovány spotovou cenou bitcoinu na burzách.

Tím se podle Grayscale vyvrací hlavní argument SEC, že cena bitcoinu na spotových trzích může být manipulována a že žadatel o spotové ETF tomu neumí zabránit, protože pokud by to byla pravda, SEC neměla povolovat ani futures Bitcoin ETF.

Právní tým Graycale se na základě této argumentace domnívá, že zamítnutí spotového ETF je „nespravedlivou diskriminací“ a že SEC tímto rozhodnutím porušuje několik amerických zákonů včetně „Zákona o správním řízení“ a „Zákona o burze cenných papírů z roku 1934 “.

Kdy by mohlo být ETF schváleno?

Skutečnost, že kauza se dostává k soudu, znamená, že spotové ETF od Grayscale zřejmě tak brzy neuvidíme. Podle Salma, ačkoli upozornil, že přesný čas nelze jednoznačně odhadnout, může pro různé faktory trvat celý soudní spor se SEC i dva roky. Doplnil však, že firma je přesvědčena o své pravdě a věří, že u soudu nakonec uspěje.

Pokud jde o SEC, její šéf Gary Gensler tvrdí, že Bitcoin je v jeho očích jediná kryptoměna, kterou lze považovat za komoditu. To však zatím nestačí k tomu, aby povolil ETF na toto aktivum. Ve prospěch tvrzení SEC, že cena BTC může být manipulována, může hrát argument týkající se vlivu stablecoinů na spotové obchodování této kryptoměny. Ty totiž nejsou v současnosti dostatečně regulovány, což by se mohlo změnit v následujících měsících, jelikož regulátoři nejen v USA, ale i v jiných koutech světa, volají po přísné regulaci právě této oblasti kryptoměnového trhu.

Hester Peirceová známá také jako “ kryptomama „, která je kolegyní Garyho Genslera, mezitím opakovaně naznačila, že SEC měla podle jejího názoru Bitcoin ETF už dávno schválit, ale přiznala, že názor jejích kolegů z komise se zatím nemění.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.