Connect with us

Bitcoin

Bitcoin Fear and Greed Index je rekordně dlouho v zóně „extrémního strachu“

Zveřejněno

Bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Populární indikátor nálady na trhu s bitcoiny dosáhl nového rekordu pokud jde o sérii dní v řadě, během kterých vypovídá o strachu na trhu.

Bitcoin Fear and Greed Index (BFGI) je oblíbený indikátor, který v době velkého šílenství na trhu varuje před obrovskou chamtivostí a naopak v době, kdy kryptoměny „ krvácejí ” hlásí „strach“ resp. „ extrémní strach“. Index se stal populární zejména kvůli tomu, že v době, kdy hlásí obrovskou chamtivost, se z historického pohledu v drtivé většině vyplatí Bitcoin prodat a naopak, když hlásí extrémní strach, ve velké většině případů jde o výborné období pro investici. Jeho dlouhodobé úspěšnosti jsme se věnovali v tomto článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

V současnosti je BFGI v zóně extrémního strachu, tedy v nejnižší z pěti pozici ( extrémní strach, strach, neutralita, chamtivost , extrémní chamtivost ) již 72 dní, což je nejdelší období v jeho historii . Za období extrémního strachu je přitom považováno skóre pod 25 bodů ze 100. Naposledy byl “ optimističtější “ 5. května , když byl „jen“ ve fázi „strachu“ v době před kolapsy kryptoměny LUNA a algoritmického stablecoinu UST, které vedly k velkým propadům cen nejen u Bitcoinu, ale i altcoinů.

Philip Swift, specialista na onchain analýzu LookIntoBitcoin upozornil, že aktuální období extrémního strachu na trhu s BTC trvá déle, než v roce 2018 po konci bullrunu z roku 2017, kdy se BTC vyšplhal až k ceně 20 000 USD (později padl až k ceně 3200 USD) respektive v období po vypuknutí pandemie Covid-19 v západním světě v březnu 2020.

https://twitter.com/PositiveCrypto/status/1547951367465025538

Náladu aktuálně neovlivňuje jen samotný fakt medvědího trhu u kryptoměn, který si Bitcoin zažil již vícekrát, ale i fundamenty z globální ekonomiky od horké inflace, přes zpřísňující se monetární politiku centrálních bank, pandemie Covid-19 a jejích dopadů na dodavatelské řetězce a v neposlední míře války na Ukrajině a jejích ekonomických dopadů (ceny energii, export, potravinová krize ).

Pozitivním – ačkoli je velmi předčasné mluvit jak o hotové věci – se zdá být ztráta korelace mezi bitcoinem a akciovými indexy v čele s S&P500 v posledních několika dnech. Pokud by se bitcoinu začalo dařit ve smyslu , že by posiloval v době, kdy nejsledovanější indexy padají hlouběji do jejich medvědího trhu, pro investory do BTC by to mohl být zajímavý investiční signál.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.