Connect with us

Bitcoin

Bitcoin Fear & Greed Index byl blízko rekordních hodnot – čas prodat?

Zveřejněno

Medveď
Pixabay.com

Bitcoin Fear & Greed Index je důležitým ukazatelem aktuální nálady na trhu s kryptoměnami. V tomto týdnu se tento index blížil k rekordním hodnotám chamtivosti, což opět správně naznačilo, že může dojít k poklesu ceny BTC.

Předchozí článek

Přesně před měsícem jsme vám přinesli stejný článek o Fear & Greed Index. V té době však Bitcoin atakoval opačnou hranici – hodnoty indexu byly totiž nízko a dosáhly oblast, z níž často nastal odraz ceny směrem nahoru.

Kdo se měsíc dozadu řídil tímto indexem, mohl nakoupit na ceně 40 000 dolarů a snadno znásobit svou investici o desítky procent. Níže si můžete prohlédnout předešlý článek z té doby.

Fear & Greed Index opäť prudko klesá – Blíži sa vhodný čas na nákup?

Současne hodnoty

Tento týden byla situace přesně opačná, než tomu bylo měsíc dozadu. Ve čtvrtek se tento indikátor dostal do oblasti, která představuje „extrémní chamtivost“. To v praxi znamená, že trh je přepálený a svou sílu začíná ukazovat FOMO – strach ze zmeškání příležitosti, jinými slovy bezhlavý nákup řízený chamtivostí.

Ve čtvrtek se index nacházel na hodnotě 84 bodů ze 100. Pokud se podíváme na dostupné údaje z tohoto roku, můžeme na grafu vidět, že Bitcoin nejčastěji reagoval propadem v zóně od 70 do 80 bodů. Přesně před rokem se však hodnoty téměř 2 měsíce drželi na hodnotě okolo 90 bodů. Tak vysoké hodnoty si s takovou dlouhou periodou index držel vůbec poprvé v historii.

Je důležité zdůraznit – jak již vyplývá z řádků výše – že dosažení „přepálené oblasti“ neznamená nutně okamžitý propad ceny. Pokud je na trhu velká kupní síla spojená s chamtivostí, index si může držet tyto hodnoty klidně několik dní nebo týdnů. No v momentě dosažení zóny 70-90 bodů třeba zvýšit opatrnost. Minulý měsíc to od spodní hranice vyšlo do puntíku a tentokrát opět index ukázal svou prevídavost, když v době, kdy byl v zóně extrémní chamtivosti došlo k poklesu jeho ceny o více než 5%.

Aktuálně je index na úrovni 74 bodů ze 100, což znamená chamtivost na trhu, ale už ne takovou extrémní, jak tomu bylo uprostřed týdne, kdy se BTC obchodoval na rekordních hodnotách.

Fear & Greed Index

Výsledky indexu se pohybují od 0 – extrémní strach až do 100 – extrémní chamtivost. To, co obvykle způsobuje výkyvy metriky, je cena kryptoměn. Podstatnou roli však hrají také různé další faktory, jako volatilita, objemy na trhu, sociální média, průzkumy, trendy a dominance. Index také měří nejen chování komunity vůči Bitcoinu, ale i vůči jiným digitálním aktivům.

Přečtěte si zajímavé novinky

McLaren spustí NFT sbírku z prostředí Formule 1 – Vyhrajte VIP výlet na závody F1!

Bitcoin Fear & Greed Index se blíží k rekordním hodnotám – Čas prodat?

CEO Polkadot: Přispějte k vývoji naší sítě a získejte podíl z 800 milionů USD

Chcete obchodovat, ale netroufáte si? Vyzkoušejte trading boty

Pokud si netroufáte obchodovat ručně, případně na to nemáte čas, řešením mohou být automatizovaní trading boti, kteří obchodují za vás podle vašich nastavení. Takoví roboti během tohoto roku vydělali každý měsíc desítky procent. Více informací, podrobný návod a statistiku naleznete níže v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

zdroj: alternative

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne