Connect with us

Bitcoin

Bitcoin Futures ETF budou nejdříve příští rok, míní Rosenbluth

Zveřejněno

Kľúče bitcoin
Pixabay.com

Zatímco analytici Bloombergu dávají říjnovému schválení alespoň jedné ze žádosti o Bitcoin Futures ETF až 75% šanci, ředitel výzkumu ETF fondů ve firmě CFRA Todd Rosenbluth si myslí, že Americká komise pro cenné papíry a burzu (SEC) nakonec odloží své verdikty v této věci až na příští rok.

SEC má aktuálně na stole čtyři žádosti o Bitcoin Futures ETF, ke kterým se musí vyjádřit v nejbližších dnech. Nejpozději v pondělí musí říct své stanovisko k žádosti firmy ProShares a postupně až do 1. listopadu se musí vyjádřit i k žádostem od firem Invesco, VanEck, Valkyrie a Galaxy Digital.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Verdiktem SEC v případě těchto žádostí však nemusí být definitivní ano, nebo definitivní ne. Jelikož byly podány jen před několika týdny, SEC si může vzít jednoduše další čas na rozmyšlenou.

Rosenbluth během úterního rozhovoru na CNBC uvedl, že ačkoli souhlasí s tím, že Bitcoin futures ETF budou pravděpodobně schváleny spíše než tradiční spotové Bitcoiny ETF, očekává i v jejich případě odložení verdiktu na později z důvodu, že „zakalená regulační situace může způsobit další zdržení“ .

SEC schválí pravděpodobně více žádostí najednou

Podle Rosenblutha se SEC bude snažit vyhnout možným rozdílům mezi Bitcoin futures ETF, na které dá souhlas, protože s největší pravděpodobností nebude chtít dát povolení pouze pro jeden fond, ale hned několik, aby její rozhodnutí nestranilp žádnému konkrétnímu hráči. Pokud však bude razit tuto strategii, bude se muset snažit docílit, aby všichni žadatelé o Bitcoin Futures ETF měli dokonale optimalizovaná svá podání. A to může způsobit zdržení.

Generální ředitel firmy VanEck, Jan van Eck, která žádá o Bitcoin Futures ETF, ale i spotové Bitcoiny ETF (k němu dostane definitivní verdikt nejpozději 14. listopadu), si myslí, že SEC aktuálně trápí zejména nesoulad mezi skutečnou cenou Bitcoinu a cenami, za které se obchoduje v rámci futures kontraktů. SEC si také uvědomuje, že potenciál takových fondů je příliš velký a proto je komise obzvlášť opatrná.

Samotný Jan van Eck naznačil, že pro Bitcoin ETF by bylo ideální, kdyby měla SEC lepší dohled nad burzami, na kterých se Bitcoin obchoduje, což však stále není realitou a je otázkou, zda se jí tento cíl podaří naplnit v dohledné době.

Budou mít opačný efekt, než se očekává?

Zda bude Bitcoin futures ETF tento měsíc schválené nebo se ho dočkáme nejdříve příští rok, se dozvíme už v příštích dvou týdnech. Šéf firmy Pantera Capital Dan Morehead má však obavy, že pokud by se Bitcoin ETF náhodou schválilo, na trh by to mohlo mít přesně opačný efekt, než se očekává. Pokud vás zajímá jeho názor, přečtěte si tento náš článek.

zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.