Connect with us

Bitcoin

Bitcoin je pod $16 000, hackeři přesouvají ukradené kryptoměny a těžaři BTC jsou v problémech!

Zveřejněno

bitcoin (98)
Zdroj: Unsplash.com

Bitcoin (BTC) se aktuálně obchoduje pod úrovní 16 000 dolarů, zatímco Ethereum (ETH) se pomalu blíží úrovni těsně nad 1000 USD. Přinášíme vám přehled nejdůležitějších zpráv dne.

Ceny kryptoměn nadále ovlivňují nové, bohužel většinou negativní zprávy v souvislosti se zbankrotovanou burzou FTX, ale i další s tím přímo či nepřímo související novinky o možných problémech významných krypotměnových firem či bitcoinových těžařů. I dnes vám přinášíme článek, ve kterém se pokusíme shrnout v následujících bodech to nejdůležitější za posledních 24 hodin.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Přehled nejdůležitějších zpráv v souvislosti s FTX

  • Společnost Genesis, která je dcerou Digital Currency Group (která vlastní i firmu Grayscale disponující 640 000 BTC) skrze svého mluvčího oznámila, že zatím neplánuje bezprostřední prohlášení bankrotu, pokud by i nedokázala pokrýt výpadek 1 miliardy dolarů pro krach burzy FTX. Genesis 16. listopadu oznámila pozastavení výběru aktiv z její platformy z důvodu „bezprecedentních tržních turbulencí“. Bloomberg následně 21. listopadu zveřejnil článek, ve kterém citoval anonymní zdroje z firmy tvrdící, že se chystají na oznámení bankrotu podle kapitoly 11. Mezitím se na Wall Street Journal objevily zprávy tvrdící, že akvizici Genesis zvažovala burza Binance, ale nakonec od transakce odstoupila z důvodu, že by mohlo jít o střet zájmů.

  • Hackeři, kteří ukradli z burzy FTX podle posledních odhadů kryptoměny v hodnotě více než 447 milionů dolarů (hack se udál ve stejný den, jako FTX podala 11. listopadu žádost o bankrot), realizovali 12 velkých transakcí, přičemž každá z nich obsahovala 15 000 ETH . Celková přesunutá částka činila v dolarovém vyjádření 193,3 milionu USD. Analytici očekávají, že z těchto adres budou hackeři Ethery opět splitovat na menší a menší transakce, aby co nejvíce zmátli vyšetřovatele, případně je pošlou v nějakém čase na mixér typu Tornado Cash, aby zakryli onchain stopu

  • Někteří poškození klienti FTX se snaží komunikovat s hackery a prosí je o pomoc. Známé jsou minimálně dva případy, kdy odeslali na výše uvedené adresy malé transakce ETH, aby upoutali jejich pozornost s prosbou o podělení se na jejich kořisti. ,,Pošlete mi prosím 100 tisíc dolarů, musím zaplatit účty za lékařskou péči a navštívit v prosinci USA. Nemůžu správně chodit a mám agresivní svalové problémy. Prosím pomozte! Většinu svých peněz jsem ztratil na FTX,“ uvedl uživatel, který si za tímto účelem zřídil ENS doménu pleasecheckutf8data.eth a hackerům poslal 12 transakcí po 0,0001 ETH. Jako důkaz k jeho tvrzení přiložil dokument potvrzující setkání s lékařem
  • Krachu FTX se budou věnovat i v americkém senátu, kde bude vyslechnut v této věci Rostin Behnam, předseda CFTC, který by měl americkým zákonodárcům vysvětlit, co se událo. Název slyšení zní „Proč musí Kongres jednat: Ponaučení z kolapsu FTX“.
  • Dceřiná společnost FTX, firma FTX Japan naznačila, že by mohla do konce roku 2022 obnovit výběry kryptoměn ze své platformy. Pozastavení výběrů jí nařídila japonská agentura pro finanční služby (FSA), když došlo k bankrotu FTX a FTX US. Zdá se, že FTX Japan je ve finanční kondici a bankrot FTX, Almeda Research a FTX US její existenci přímo neohrozil
  • Další dceřiná firma FTX, burza Liquid, která rovněž sídlí v Japonsku, mezitím oznámila, že pozastavuje veškeré obchodní činnosti. 5 dní dozadu již pozastavila výběry kryptoměn

Těžaři BTC jsou v problémech

  • Propad ceny BTC negativně ovlivnil australskou těžební bitcoinovou společnost Iris Energy. Iris Energy uvedla v podání na SEC, že odpojila a odepsala svůj hardware pro těžbu BTC požvýkaný jako kolaterál při půjčce ve výši 107,8 milionu dolarů. Iris tak snížil svou hashovací kapacitu o přibližně 3,6 EH/s na aktuálních 2,4 EH/s.
  • Bitcoinoví těžaři jsou aktuálně pod velkým tlakem. Charles Edwards upozornil, že aktuálně z peněženek, které jsou známé jako ty, které patří významným těžařům BTC, odchází nejvíce bitcoinů za posledních 7 let, přičemž odliv BTC z těchto adres za poslední 3 týdny stoupl o 400%. ,,Pokud cena nepůjde brzy nahoru, uvidíme jak zkrachuje množství bitcoinových těžařů.”

  • Navzdory nižší ceně BTC a vysokým provozním nákladům (zejména pro stoupající ceny energie) je bitcoinový hashrate stále blízko historickým maximům. Podle dat blockcchain.com je na úrovni 261 EH/s přičemž ATH bylo na úrovni 271 EH/s (při 7-denním klouzavém průměru)
  • Vypadá to tak, že zatímco ostatní bitcoinoví těžaři jsou pod velkým tlakem, burza Binance se chystá v daném sektoru expandovat. Před několika hodinami oznámila spuštění Binance Poolu, který umožní cloud mining. Jedná se o službu, která poskytne uživatelům, kteří chtějí investovat do těžby BTC příležitost udělat to tak, aniž by museli kupovat hardware k těžbě a realizovat těžbu ve vlastní režii. Jinak řečeno koupí si od Binance „hashrate“ a budou těžit BTC v cloudu skrze ni jako zprostředkovatele celého procesu. Binance oznámila, že první měsíc si za ně nebude účtovat za účast v Mining Poolu žádné poplatky, ale za normálních okolností budou podléhat odměny za účast 2,5 % poplatku za těžební fond a 1,5 % poplatku za správu.

Zdroje: cointelegraph.com, cointelegraph.com, Twitter

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.