Connect with us

Bitcoin

Bitcoin klesl téměř o 10%, Ethereum o 6% – propad zdůraznil současnou korelaci kryptoměn s globálními trhy

Zveřejněno

bitcoin ethereum
Zdroj: Unsplash.com

Cena Bitcoinu se po předchozím posilování v úterý opět prudce propadla, což platí i o dvojce na trhu Ethereum a dalších kryptoměnách z TOP 10. Důvod je tentokrát jednoznačný – trhy s digitálními aktivy ovlivnily čerstvá data o vývoji inflace v USA.

Kryptoměny mají za sebou další krvavý den. Bitcoin padl o téméř 10% na cenu 20 300 dolarů, Ethereum kleslo o 6% na cenu 1 600 dolarů a v rozsahu od 4% do 11% oslabovaly i další přední kryptoměny z TOP10.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Přestože ne vždy je jednoduché vysvětlit, co způsobilo turbulence na trhu s kryptoměnami, tentokrát je to víceméně jasné, protože velký výplach na BTC a ETH se udál velmi krátce po publikaci čerstvých dat o vývoji inflace v USA – takzvaného Indexu spotřebitelských cen (CPI) ). Detaily o něm psal portál FTNews, ale základním poselstvím tohoto reportu je skutečnost, že inflace se zakořeňuje už i do jiných segmentů americké ekonomiky, než jen do samotných energií, což není konstatování, které chtěla slyšet americká centrální banka (FED) zvyšující úrokové sazby.

,,Tento graf z Terminalu ukazuje, proč jsou čísla CPI takovým zklamáním. Ceny energie již klesají, jak se předpokládalo, avšak inflace služeb začíná prudce růst. To není to, co by FOMC (FED) chtěl vidět,” konstatoval na Twitteru John Authers, editor Bloomberg Business.

V reakci na data CPI nepadaly jen kryptoměny Bitcoin či Ethererum, ale také akciové trhy – nejsledovanější americké indexy Dow Jones, S&P500 a Nasdaq včera přišly o 3,94%, 4,32% a 5,16%, čímž zaznamenaly nejhorší obchodní den za několik posledních měsíců. V případě Dow to byl dokonce největší denní propad od června 2020.

Tato čísla jen vykreslují současnou silnou korelaci mezi kryptotrhem a globálními trhy – jinak řečeno dokud nebude na globálních trzích větší jistota a lepší nálada, je málo pravděpodobné, že Bitcoin a spol. se dočkají výraznějšího býčího trhu a útoku na nová historická maxima.

Zdroj: Autor, FTnews.sk

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.