Connect with us

Bitcoin

Bitcoin možná ještě nenašel své dno – naznačuje to srovnání s předešlými medvědími trhy

Zveřejněno

bitcoin dolar
Zdroj: Pexels.com

Propadlá cena Bitcoinu ještě není na takové úrovni, aby konkurovala předchozím minimům na trhu, naznačují údaje.

Podle společnosti pro průzkum trhu, Baro Virtual, není pokles ceny během medvědího trhu v roce 2022 dostatečný k tomu, aby odpovídal historickým klesajícím trendům.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Z dat společnosti Whalemap pro on-chain transakce BTC pro moving profit and loss (pohyblivé zisky a ztráty – MPL) vyplývá, že v minulosti docházelo k minimům cen BTC, kdy byly ztráty stejné nebo vyšší než zisky během bull-marketu, který jim předcházel . V opačném případě většinou cena BTC pokračovala v poklesu.

Současné realizované ztráty tedy nejsou dostatečně velké na to, aby reflektovaly historický trend kapitulace BTC. To může znamenat, že konečné makro dno pro BTC je mnohem nižší než letošní dvouleté minimum – 15 480 dolarů (USD).

Soušasné ztráty činí 671 milionů USD a předchozí maximální zisk se pohybuje od 1,3 miliardy do 1,7 miliardy USD. To by mělo znamenat, že k potvrzení úplné kapitulace tedy stále chybí ztráty od 629 milionů USD do 1,029 miliardy USD.

Čeká nás pád o více než 80 %?

Oproti poslednímu historickému maximu v listopadu 2021 se cena BTC propadla o 77%, což je méně než v předchozích medvědích trzích. Údaje od analytické společnosti Glassnode však ukazují, jak se BTC postupně udomácňuje na nižších cenových úrovních a retestuje maximální ztráty v porovnání s historickými maximy.

Také procento ze všech BTC, které se v současnosti drží v zisku dosahuje minima podobná předchozím cenovým dnům.

Charlie Bilello, zakladatel a generální ředitel Compound Capital Advisors, poznamenal: „78% pokles ceny BTC za poslední rok je jeho největší od let 2017 – 2018 a s 376 dny i druhý nejdelší, přičemž v letech 2013 – 2015 trval 410 dní.“

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.