Connect with us

Bitcoin

Bitcoin může regulovat CFTC, naznačil šéf SEC. Ale co bude s Ethereum?

Zveřejněno

Kongres US Capital
Zdroj: Pixabay.com

Šéf americké komise pro cenné papíry a burzu (SEC) Gary Gensler během svého čtvrtečního projevu poznamenal, že podporuje myšlenku předat regulaci určité části kryptoměn Komisi pro obchodování s komoditními futures (CFTC).

Gary Gensler,který svého času sám vyučoval o Bitcoinu na MIT, uvedl, že CFTC by mohla regulovat kryptoměny, které nelze z pohledu zákona definovat jako cenné papíry a také by mohla regulovat s nimi související zprostředkovatele. Z uvedeného je však zároveň zřejmé, že SEC chce regulovat kryptoměny, které by byly vnímány jako „securities“, neboli cenné papíry.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Gensler jinak řečeno zdůraznil, že pokud by Kongres nakonec dal do rukou CFTC hlavní dohled nad kryptoměnami, nesmí být SEC ani poté přehlížena. ,,Zajistěme, abychom neúmyslně nepodkopali zákony o cenných papírech, které jsou základem kapitálových trhů v hodnotě 100 bilionů dolarů. Zákonům o cenných papírech vděčíme za to, že naše kapitálové trhy nám závidí celý svět.”

Ve zjednodušeném překladu Gensler upozorňuje, že SEC chce a bude si vymáhat právo regulovat kryptoměny, které bude vnímat jako cenné papíry. „Problém“ pro kryptotrh je však v tom, že takových kryptoměn může být mnoho, respektive většina. Samotný Gensler totiž několikrát uvedl, že JEDINÁ KRYPTOMĚNA o které si myslí, že je komodita (tj. ne cenný papír) je Bitcoin.

Chce mít pod kontrolou Ethereum?

Mnozí odborníci spekulují, že Gensler chce získat kontrolu nad regulací kryptoměny Ethereum (ETH), což ovšem nemusí být pro SEC jednoduché. Naznačil to i právník Jake Chervinsky v jeho včerejších tweetech, kde konstatoval, že Gensler by velmi rád „vymazal“ vyjádření z roku 2018, kdy uvedl, že ETH není cenný papír, ale zatím nenašel důvěryhodný způsob, jak to udělat (Chervinsky v závorce dodal, že neexistuje).

Témuto tématu se věnuje i návrh zákona o regulaci kryptoměn v USA z dílny Synthie Lummisové (republikánka) a Kirsten Gillbrandové (demokratka), který by mohl být schválen v roce 2023. Jejich návrh stanoví jako primárního regulátora kryptoměn CFTC s tím, že tato komise by dohlížela především na Bitcoin a Ethereum, zatímco SEC by měla na starosti dohled nad investičními produkty spojenými s kryptoměnami a nad jakýmikoli tokeny, které jsou blíže z pohledu zákona cenným papírům. S tímto výkladem však Gensler nesouhlasil, čímž opět naznačil, že Ethereum chce mít pod kontrolou on.

Zdroj:decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.