Connect with us

Bitcoin

Bitcoin může začít akceptovat i Uber, Adyen ne

Zveřejněno

uber
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Neuběhl ani týden od momentu, co firma Tesla potvrdila koupi Bitcoinu za 1,5 miliardy dolarů, a mnohé další významné společnosti avizují, že zvažují zapojení do ekosystému kryptoměn. Zatímco včera naznačil investici do Bitcoinu Twitter a firma Mastercard potvrdila, že vybuduje most pro budování přímých kryptoplateb, nejnověji se pozitivně k Bitcoinu staví společnost Uber.

Generální ředitel této firmy Dara Khosrowshahi totiž potvrdil, že Uber by mohl začít umožňovat svým zákazníkům platit za jízdu i formou BTC.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Stejně jako přijímáme všechny druhy místních měn, budeme se zabývat i kryptoměnami, respektive Bitcoinem v tom smyslu, že se stane měnou pro platbu. Je to dobře pro podnikání, je to dobře pro naše řidiče a také zákazníky,“ konstatoval.

Dara Khosrowshahi však v tomto okamžiku vyloučil možnost, že by Uber do BTC i přímo investoval. ,,Bavili jsme se o tom, ale rychle jsme to zamítli. Budeme udržovat naše peníze v bezpečí. Nejsme ve spekulativním byznysu.“

Pieter van der Does, šéf evropského fintech giganta firmy Adyen, která spolupracuje s Uberem, Facebookem či Netflixem, naopak konstatoval, že Bitcoin nepovažuje za zajímavý jako prostředek pro transakce, protože je příliš volatilní, a proto ho zatím nebudou akceptovat jako platidlo. ,,Zajímáme se pouze o platební metody, které se používají. Přemýšlím nad tím, zda velký růst hodnoty bitcoinu mu pomáhá v tom, aby se stal platební metodou.“

zdroj: decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.