Connect with us

Bitcoin

Bitcoin: Naznačují on-chain data konec korekce?

Zveřejněno

Bitcoin katapult
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Několik dat analytických platforem naznačuje, že Bitcoin mohl najít dno své současné korekce. Nahrává tomu i současný vývoj ceny, jelikož BTC se zatím úspěšně odrazil od úrovně mezi 43 000 – 44 000 USD.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Jedním z ukazatelů, které naznačují „kompletní restart“, je graf Sopro analytické platformy Glassnode. Upozornila něj samotná firma. ,,Spent Output Profit Ratio (Sopra) zaznamenal kompletní restart a poprvé po 5 měsících se dostal do záporných hodnot, což naznačuje, že vybírání profitů se snížilo.“

Indikátor Sopra vyjadřuje poměr mezi prodejní a zaplacenou cenou každého Bitcoinu. Když se hodnota nachází nad úrovní 1, znamená to, že investoři prodávali Bitcoiny v zisku. Když je pod touto úrovní, znamená to, že prodávali ve ztrátě.

Ideální stav je, když je indikátor těsně nad úrovní 1, protože nehrozí velký výběr zisků, ale zároveň je trh stále v dobré náladě.

To, co nyní Starlite naznačuje je, že Bitcoiny prodávaly především „weak hands“ (slabé ruce), kterých se nyní trh takříkajíc zbavil. Ve ztrátě totiž mohli prodávat jen kupující, kteří vstoupili do trhu až po momentu, co překonal cenu 45 tisíc dolarů. Čili teprve nedávno. Korekci měli tedy na svědomí krátkodobí investoři a nikoli dlouhodobí hodleři, což se jeví jako silný býčí signál.

,,Toto je silný „buy the dip“ (kupujte za výprodejovou cenu) signál. Vedle toho se zresetovaly i derivátové funding rates, což je taktéž bullish,“ upozornil analytik Philip Swift.

,,Myslím, že březen může být pomalý s nedostatkem důvěry na trzích, ale celkově jsem býčí a očekávám výrazně vyšší cenu v průběhu 3 měsíců,“ doplnil v rámci komentářů.

Swift tím připomněl, že z historického pohledu bývá březen během dosud 12-leté existence Bitcoinu tradičně jedním z nejhorších měsíců. Historie se samozřejmě nemusí opakovat, ale mnoho obchodníků na tuto možnost upozorňuje.

Ostře sledovaný analytik Will Woo si mezitím stojí za tím, že support kolem úrovně 45 tisíc dolarů je velmi silný a když se dostane cena i níže, tak dojde k velmi rychlému vykoupení. Noc mu dala za pravdu, protože Bitcoin se od ceny 43 tisíc USD odrazil ke 46 tisícům USD.

Došlo k dalšímu institucionálnímu nákupu?

Šéf analytické platformy CryptoQuant Ki Young Ju konstatoval:

,,Na Coinbase vidíme silný býčí signál v podobě velkých nákupů, Coinbase Premium (prémiová cena) je také býčí. Velryby skupují a příliv stablecoinů je také býčí. Medvědí jsou odlivy z adres těžařů a vklady BTC těžařů na směnárny.“

https://twitter.com/ki_young_ju/status/1365913777258909698

Pokud jde o Coinbase, narážel především na dva faktory:

  • Na Coinbase se opět obchoduje Bitcoin za prémiovou, tedy vyšší cenu, což naznačuje silnou institucionální poptávku
  • Po výběru 13 000 BTC 24. února následoval krátce na to 25. února další výběr přibližně 12 000 BTC – oba tyto výběry mohou naznačovat akumulaci dosud neznámé velryby (viz. Graf).

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.