Connect with us

Bitcoin

Bitcoin padl od ATH již o 60% – je pod cenou $27 000, kde nebyl od roku 2020

Zveřejněno

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Cena Bitcoinu klesla dnes na nejnižší úroveň od 28. prosince 2020, kdy se 1 BTC obchodoval za méně než 27 000 dolarů. Od historických maxim je BTC aktuálně vzdálen 60% – dosáhl jich před 6 měsíci 10. listopadu 2021, kdy jej bylo možné koupit až za 69 tisíc USD.

Ještě výraznější poklesy evidovat u altcoinů – dvojka na trhu Ethereum je ve ztrátě od historických maxim 62% a trojka Binance Coin 66%. Drtivá většina ostatních známých kryptoměn utrpěla ještě větší ztráty – XRP ztrácí vůči ATH téměř 90%, Solana 84%, Cardano 86%, Dogecoin 90%, Polkadot 86% či Avalanche 81%.

Stablecoin UST ztratil důvěru, Luna padla o 99%

Náladě na trhu s kryptoměnami mezitím nepřidává kauza algoritmického stablecoinu UST, který by měl držet svou hodnotu rovnou hodnotě dolaru (1USD = 1USD). Jeho koncept, který by měl být zajištěn algoritmem a rezervami v tokenech LUNA a BTC však ztroskotal a 1 UST se v současnosti rovná jen 0,55 USD. V reakci na to se prakticky úplně vytratila důvěra v kryptoměnu Terra (LUNA), která stojí za tímto protokolem, když za poslední týden ztratila 99,7% své hodnoty a z pozice TOP10 kryptoměny se propadla na současné 76. místo. Fanoušci protokolu Terra (LUNA) tak ztrácejí dvojnásobně – prakticky na nulu padla hodnota podkladového aktiva a o téměř polovinu i k němu příslušejícího stablecoinu.

Twitter mezitím „přes slzy“ žertuje, že cena BTC včera poprvé v historii překonala milník 100 000 dolarů – platí to však jen vůči stablecoinu UST, který by po správnosti měl být roven dolaru, ale aktuálně není. I proto na trzích vznikla například i taková situace:

Další propad nastartovala data o inflaci

Pokud jde o obecný propad na kryptoměnových trzích, zvláště pokud jde o Bitcoin, neexistuje konkrétní zpráva, která by se dala označit za důvod těchto poklesů. Obecně se spíše předpokládá, že BTC v posledních měsících padá stejně jako globální trhy, které mají za sebou další červený den poté, co byly zveřejněny negativní výsledky o vývoji spotřebitelské inflace v USA. Kryptoměny, stejně jako akciové trhy, jsou v obrovských poklesech pro špatnou náladu investorů, kteří mají obavy nejen z inflace, ale také ze zpřísňujících se kroků centrálních bank, problémů s dodavatelskými řetězci (které stejně tak ovlivňují inflaci) či válkou na Ukrajině. Stále více se hovoří i o příchodu recese a to nejen v Evropské unii, ale také v USA.

Na trhu je obrovský strach

Crypto Fear and Greed Index je aktuálně na 12 bodech ze 100, což znamená, že na trhu s BTC je obrovský strach, to však znamená, že pro dlouhodobé investory může jít o dobrou příležitost pro akumulaci (tuto informaci však rozhodně nevnímejte jako investiční radu). Při zpětném pohledu na tento index lze totiž konstatovat, že když se nacházel v zóně strachu, šlo o dobrý čas na investici a naopak když byl index v zóně chamtivosti, většinou došlo k propadu ceny.

Zdroj:Coingecko.com,alternative.me

 

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.