Connect with us

Bitcoin

Bitcoin padl pod cenu $25 000, ostatní kryptoměny mají ještě výraznější ztráty

Zveřejněno

kryptomeny
Zdroj: Unsplash.com

Cena bitcoinu (BTC) klesla za poslední den o dalších více než 11% a aktuálně se nachází pod úrovní 25 000 dolarů. Ostatní kryptoměny zažily v posledních dnech ještě výraznější poklesy.

Bitcoin (BTC) je při ceně 24 500 dolarů (v době psaní článku) v mínusu 11% za posledních 24 hodin a 18,1% za posledních sedm dní. Od svého historického maxima je vzdálen 64% – dosáhl jej 10. listopadu 2021 na ceně 69 044 USD.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Současná korekce bitcoinu je připisována především celkové špatné náladě na globálních trzích, čemuž nejnověji nepřispěla ani nová data o vývoji inflace v USA, která se vrátila na zhruba 40letá maxima v podobě meziročního růstu 8,6%. V reakci na špatné inflační zprávy nepadal jen bitcoin, ale i běžné akciové trhy, přičemž nejsledovanější americké indexy Nasdaq a S&P500 klesly v minulém týdnu už po deváté za posledních 10 týdnů.

Druhým fundamentem, který mohlo negativně ovlivňovat i cenu bitcoinu jsou čerstvé zprávy o vážných problémech kryptomněnové lending platformy Celsius, která mimo jiné nabízela i možnost atraktivního úročení bitcoinů. Zamezení možnosti výběrů a transakcí na Celsius může být hlavním důvodem korekce kryptotrhu v posledních hodinách.

Ethereum a ostatní altcoiny padají ještě výrazněji

Zatímco Bitcoin je za posledních 7 dní v mínusu 14,4%, altcoiny krvácejí ještě výrazněji. Ethereum ztratilo za stejnou dobu 30%, což znamená, že vůči bitcoinu začíná také výrazně ztrácet. I díky tomu dominance BTC na trhu s kryptoměnami stoupla již na 45,5%, zatímco podíl Ethereum na trhu je aktuálně jen 14,7%. Ethereum zdá se nepomohly zprávy o spuštění merge na testnetu Ropsten a naopak nepřispěly mu zprávy o odložení difficulty bomb.

Výrazné týdenní ztráty můžeme evidovat i u Binance Coin (-23,7%), Cardano (-21%), XRP (-20.4%), Solana (-29,9%), Polkadot (-29%), Dogecoin (-32%) či Shiba Inu (-28%).

Oproti historickým maximům je Ethereum ve ztrátě 74%, Binance Coin 66%, Cardano 85%, XRP 90%, Solana 89.5%, Polkadot 88%, Dogecoin 92% a Shiba inu 91%.

Zdroj: Autor, coingecko

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.