Connect with us

Bitcoin

Bitcoin poprvé dostal „áčkové“ hodnocení od Weiss Ratings

Zveřejněno

bitcoin-weiss
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Americká ratingová agentura Weiss Crypto Ratings, sesterská společnost etablované ratingové agentury Wesis Ratings, která jako první začala udělovat ratingy digitálním měnám, poprvé v historii udělila áčkové hodnocení – dočkal se ho Bitcoin.

Weiss Crypto Ratings hodnotí kryptoměny známkami od A po F, přičemž známku F mají z pohledu agentury nejméně kvalitní projekty. Známku tvoří kombinace dvou hlavních faktorů, kterým se udělují částečné ratingy:

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.
  • Technologie / adopce
  • Míra rizika / odměny

Bitcoin se v aktualizovaném hodnocení ze dne 17. června dočkal známky A-, což znamená jeho výrazný skok od ledna 2018, kdy měl při prvním publikovaném ratingu hodnocení C+, se kterým se tehdy umístil mimo TOP10 nejkvalitnějších kryptoměn.

Nejznámější kryptoměna se podle Martina D. Weisse, zakladatele agentury, dočkala lepšího hodnocení díky snížení technických překážek a aplikaci nových funkcí včetně SegWitu a batchingu, které umožňují rychlejší transakce v bitcoinové síti.

V současnosti, v době psaní článku, však už Bitcoin opět ztratil svůj áčkový rating a pohoršil si na B+, ale i to mu stačí na to, aby byl v ratingu na prvním místě. Důvodem poklesu je mírné snížení dílčího hodnocení „riziko / odměna“, které zřejmě souvisí s poklesem ceny BTC v posledních dnech. Z dílčího pohledu má Bitcoin hodnocení A za technologii a adopci a B- za riziko / odměnu.

Na druhém místě je Ethereum s hodnocením B, následujíc EOS s ratingem B-. Ostatní přední kryptoměny si oproti 2. červenci, kdy jsme naposledy psali o hodnocení této agentury, výrazně pohoršily. Zatímco v té době mělo rating „B+“, „B“ nebo „B-“ 9 kryptoměn, dnes jsou to už jen tři (Bitcoin, Ethereum, EOS). Kryptoměny Ripple, Litecoin, Binance Coin, Stellar a Cardano si pohoršily na známky C+, což pravděpodobně souvisí zejména s výrazným propadem hodnoty altcoinů v obchodním páru s Bitcoinem.

zdroj: weisscrypto.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.