Connect with us

Bitcoin

Bitcoin poprvé překonal $ 50 000: Impulsem zprávy o Bitcoinu ETF i plány Microstrategy!

Zveřejněno

Bitcoin Mesiac
Pixabay.com

16. únor 2021 se zapíše do historie Bitcoinu jako den, kdy se jeho cena poprvé dostala nad 50 tisíc amerických dolarů. Až budoucnost ukáže, zda půjde o významnou rezistenci nebo support, nebo jen krátkodobý praporek před dosažením ještě větších milníků, za které se bude tato „komodita“ obchodovat.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

V tomto článku jsme se věnovali několika důležitým zprávám posledních hodin, které mohly mít pozitivní vliv na další růst ceny BTC.

Microstrategy plánuje opět investovat

Společnost Microstrategy, která loni investovala do Bitcoinu přiblížené 1,5 miliardy dolarů a aktuální drží 71 079 BTC (v přepočtu kolem 3,5 miliardy USD), potvrdila, že s kupováním Bitcoinu stále zdaleka neskončila. V době, kdy se Bitcoin obchoduje již výrazně nad jejich průměrnou nákupní cenou z roku 2020 (kolem 16 tisíc USD za 1 BTC) tato firma potvrdila, že plánuje prodávat konvertibilní směnky (půjčky, které se v budoucnu promění na vlastnický podíl – akcii nebo hotovost ), aby nabyla kapitál v hodnotě 600 milionů dolarů. Ten následně použije na další koupi Bitcoinu.

NYDIG a Morgan Stanley žádají o Bitcoin ETF

Dalšími firmami, které se pokoušejí o schválení prvního Bitcoin ETF na území USA jsou New York Digital Investment Group (NYDIG) ve spolupráci s Morgan Stanley. Žádost podala na SEC společnost NYDIG a Morgan Stanley je uveden jako autorizovaný účastník, který bude v případě schválení tohoto fondu plnit funkci prodejce tohoto ETF skrz burzu NYSE Arca.

NYDIG je v sektoru kryptoměn respektovaná firma. V rámci státu New York disponuje těžko získatelnou a nákladnou licencí BitLicensce, která jí umožňuje podnikat s kryptoměnami na tomto území. Její mateřskou firmou je Stoneridge, jeden z největších institucionálních držitelů BTC.

V Kanadě schválili další Bitcoin ETF

Zatímco ve Spojených státech se na první schválení Bitcoinu ETF stále čeká, v Kanadě se v průběhu tří týdnů podařilo schválit už dvě. Po investiční společnosti Accelerate Financial, která získala povolení od Ontario Securities Commision, se to podařilo i firmě Evolve Funds Group.

Velký těžební pool koupil čínský gigant 500.com

Velká čínská loterijní společnost 500.com, která již déle avizovala svou snahu zapojit se i do podnikání v blockchain sektoru, oznámila, že získává pod svá křídla významný čínský Bitcoin mining pool BTC.com. Společnost podle úterní tiskové zprávy uzavřela dohodu o výměně akcií s firmou Blockchain Alliance Technologies Holding Company na Kajmanských ostrovech, pod kterou pool spadá. 500.com v rámci tohoto obchodu získala kontrolu nejen nad zmiňovaným poolem, ale i nad doménou BTC.com a s ní spojenou kryptopeněženkou.

500.com je firma kótovaná na největší newyorské burze pro cenné papíry pod indikátorem WBAI. Svůj zájem o těžební sektor potvrdila již v úvodu února, kdy oznámila, že koupila hardware na těžbu Bitcoinu za 8,5 milionu dolarů.

zdroje: cointelegraph.com, decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.