Connect with us

Bitcoin

Bitcoin se mohl jmenovat úplně jinak – ani jeho logo není původní

Zveřejněno

Bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Měl by Bitcoin dnes stejný úspěch, pokud by se jmenoval jinak? Je možné, že ne. Z nových informací vyplývá, že záhadný tvůrce Bitcoinu Satoshi Nakamoto podle všeho zvažoval pro tuto kryptoměnu i jiné názvy.

Jak informoval portál Cointelegraph, jen den předtím, než byla 18. srpna 2008 registrována doména Bitcoin.org, byla skrze japonskou platformu AnonymousSpeech, která umožňovala anonymní koupi domény, registrována i doména s názvem Netcoin.org. Ze způsobu registrace a časové následnosti se proto zdá, že obě registrace dělal právě Satoshi Nakamoto, který pravděpodobně v té době zvažoval, že kryptoměna, kterou dnes známe jako Bitcoin, by se měla jmenovat právě Netcoin.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Na webu netcoin.org se nakonec neocitl žádný obsah – později ji koupila jiná osoba až se nakonec dostala opět pod vlastnictví dceřiné společnosti Web.com.

Z reakce bitcoinové komunity na Twitteru je zřejmé, že Satoshi nakonec rozhodl správně, když si zvolil raději název Bitcoin, který se stal okamžitě chytlavý.

Současné logo BTC je již třetí v pořadí

Mimochodem věděli jste, že současné logo BTC není dílem Satoshiho Nakamota? První logo, které navrhl, obsahovalo písmena B a C a mělo zlaté barvy. Druhé z roku 2010 už více připomínalo to současné, ale písmeno B nebylo nakloněno do pravé strany a stále využívalo zlaté zbarvení.

Historie současného loga se začala psát až v listopadu 2010, kdy jej představil uživatel bitcoinového fóra s názvem Bitboy (nezaměňovat se současným známým kryptoměnovým influencerem). Inspirací mu prý bylo logo společnosti Mastercard – konkrétně její dva kruhy, ze kterých měl ten pravý oranžovou barvu velmi podobnou té, kterou nyní využívá právě logo BTC.

Zdroj:blog.logomyway.com,cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.