Connect with us

Bitcoin

Bitcoin se opět propadl pod $19 000 – přispělo k tomu oznámení FEDu

Zveřejněno

Bitcoin cena
Zdroj: Unsplash.com, Canva.com

Americká centrální banka (Fed) oznámila další – v pořadí již třetí výrazné zvýšení úrokových sazeb o 75 bazických bodů, což se negativně odrazilo i na cenách kryptoměn, které opět oslabily.

Detaily o rozhodnutí FEDu zdokumentovali v článku portálu FTNews.sk, ale ve stručnosti uvedeme, že Fed se chystá zvyšovat sazby až do úrovně 4,6% a neplánuje začít s jejich snižováním dříve než v roce 2024. Americká centrální banka zároveň výrazně revidovala svou prognózu pro růst americké ekonomiky (HDP) v tomto a budoucích letech, naznačila, že se může ocitnout v recesi a počítá také s růstem nezaměstnanosti.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Tato poselství se logicky odrazila i na akciových trzích, kde americké indexy Dow, S&P500 a Nasdaq klesly o 1,7%, 1,71% a 1,79%, přičemž negativně je vyhodnocují i ​​trhy v Asii, které v době psaní tohoto článku také klesají.

Rozhodnutí se dotklo i kryptoměn

Kryptoměny na přísnou monetární politiku FEDu reagují také většinou negativně, což se potvrdilo i ze středy na čtvrtek. Bitcoin (BTC) je aktuálně na ceně 18 700 dolarů, což znamená propad o 1,5 % oproti ceně 24 hodin dozadu, respektive mínus 7,5 % za poslední týden. Ještě výrazněji kleslo Ethereum (ETH), které ztrácí po merge sílu a klesá za posledních 24 hodin o 5% resp. o 22,5% za poslední týden. Jeho cena je aktuálně 1250 dolarů.

Kde čerpat informace o globálních trzích?

Na Kryptonovinkách vás pravidelně upozorňujeme, že současnou situaci na trhu s kryptoměnami výrazně ovlivňuje nálada na globálních trzích, kde se schyluje k recesi a to minimálně v Evropě a v USA. Proto vám pro vykreslení celého obrazu doporučujeme číst i web FTNews.sk, na kterém vám každý pracovní den přinášíme souhrn ekonomických zpráv z Asie, Evropy i Spojených států.

Zdroj: Autor

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.